Астероїди падали на ранню Землю в 10 разів частіше, ніж вважалося раніше

Рання Земля піддавалася ударам величезних астероїдів в 10 разів частіше, ніж передбачалося. Земля піддалася масовому бомбардуванню астероїдів, однак новий аналіз показує, що число цих ударів, можливо, було в 10 разів більшим.

Нове дослідження також розглядає питання про те, який вплив астероїди могли надати на еволюціонуючу приповерхневу хімію Землі.

Автори роботи відзначають, що астероїди мали значний вплив на хімію земної поверхні і здатність підтримувати життя, наприклад, одне подібне зіткнення привело до вимирання динозаврів.

Ударні кратери від подібних зіткнень можна побачити на Місяці та інших скелястих планетах, але атмосферне вивітрювання і тектоніка плит, як правило, маскують будь-які прямі свідчення таких подій.

Однак їхні свідчення можна відстежити по стародавнім породам, зокрема по присутності сферул: сильні удари викидали розплавлені частинки й пари, які потім охолоджувалися і падали на Землю, де перетворювалися у сферичні склоподібні частки. Чим сильніший удар, тим більше цих частинок поширилося б від місця удару.

За допомогою цього підходу, відзначають автори роботи, вони виявили, що сучасні моделі сильно недооцінюють кількість відомих ударів астероїдів

ХАЙТЕК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *