Проєкти від Закарпаття можуть увійти до програми «Велика Реставрація» (?)

Як повідомляє Про Захід, голова Закарпатської ОДА Анатолій Полосков:

«Проєкти реставрації і відновлення пам’яток архітектури, церков та культурної спадщини Закарпаття можуть бути включені до національної програми Президента України Володимира Зеленського “Велика Реставрація”».

Відбудеться другий відбір проєктів, бо ж у першому ініціативи від Закарпаття не потрапили до програми через належність об’єктів до комунальної форми власності територіальних громад, районів та області, інформує пресцентр ОДА.

Анатолій Полосков виніс питання можливості перегляду такого рішення на найвищий рівень. Особиста комунікація голови облдержадміністрації з профільним Міністерством дозволила донести позицію області з цього питання.

«Ми надійні партнери і готові сприяти на всіх рівнях для реалізації проєктів на території області», – зазначив очільник Закарпаття.

Заступник голови облдержадміністрації Ігор Шинкарюк також повідомив, що завдяки підтримці Президента України Володимира Зеленського, народних депутатів та Уряду у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №5551, завдяки якому МКІП матиме можливість фінансувати об’єкти комунальної форми власності. Наступного тижня бюджетний комітет має розглянути запропоновані зміни.

«Для Закарпаття ці проєкти критично важливі. Йдеться не лише про саму реставрацію чи реконструкцію. Сьогодні це питання спроможності територіальних громад краю», – підкреслив Ігор Шинкарюк.

Після внесення змін у законодавство об’єкти комунальної форми власності зможуть взяти участь у другому відборі проєктів у межах програми “Велика Реставрація”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *