Хрін, що росте на Закарпатті, занесли до Червоної книги (відео)

Його занесли до Червоної книги. У списку рослин, що під охороною – хрін великоплідний з’явився вперше. Про те, які ще сюрпризи підготували науковці 30 квітня, йдеться у сюжеті ТСН.

Це чергова партія свіжовикопаного коріння хрону, що піде на перероблення. Спочатку його добре миють, а потім подрібнюють разом із соком буряка. І вже на виході – всім нам добре знайомий продукт.

Щоправда, до Червоної книги увійшов не цей хрін, а його родич – хрін великоплідний.

Професор Сергій Мосякін каже: візуально розрізнити обидва види хрону можуть тільки науковці. Але поширення червонокнижного хрону в Україні – локальне. Росте лише в притоках Тиси та Латориці, на Закарпатті, та в заплавах Дунаю – на Одещині. І його ареал – швидко скорочується.

Парадокс, але звичний для нас хрін, на відміну від червонокнижного – виявляється – нам фактично чужинець. Його вивели селекціонери. Хоча виробники вже жаліються, що одомашненого хрону в Україні теж бракує.

Домашній хрін, через його нестачу, торік навіть почали промислово вирощувати. Але біологи розрізняють бізнес та науку.

До четвертої редакції Червоної книги увійшло вісім із половиною сотень видів рослин та грибів, що потрапляють під охорону. У попередній – було трохи менше. А вилучено – 21 вид. Поміж них водяний горіх плавучий.

Колись південна рослина – через зміни клімату – прийшла на Київське водосховище і вже вкрила мілководдя Дніпра та десяту частину Київського моря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *