Відійшов у вічність колишній декан фізичного факультету УжНУ Василь Бенца

Про смерть доцента кафедри фізики напівпровідників Василя Михайловича Бенци повідомили в пресслужбі УжНУ.

Знаний науковець, кандидат фізико-математичних наук та колишній декан фізичного факультету Василь Бенца відійшов у вічність 2 березня на 88-році життя.

“Василь Михайлович Бенца був чудовим лектором. Його лекції, на яких виховалося не одне покоління фізиків, відзначалися високим науковим рівнем та педагогічною майстерністю. Він автор багатьох методичних розробок до лекційних курсів та практичних занять, у тому числі словацькою мовою, якими користуються викладачі до цього часу”, — зазначають в пресслужбі УжНУ.


Довідково. Василь Михайлович Бенца був один з перших випускників фізичного факультету (випуск 1956 року), після роботи вчителем фізики Буштинської середньої школи, Бенца В.М. у 1961 році повернувся на рідний факультет, де працював як асистент та старший викладач, а у 1964 році був направлений на навчання в цільову аспірантуру Ленінградського державного університету. У 1970 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук та започаткував в університеті дослідження оптичних властивостей напівпровідникових матеріалів у вакуумній ультрафіолетовій області спектру. У 1971 р. став доцентом кафедри фізики напівпровідників.

У 1974 – 1978 роках В.М. Бенца був деканом фізичного факультету УжНУ.

До останнього удару свого серця, Василь Михайлович Бенца був доцентом кафедри фізики напівпровідників та займався викладацькою діяльністю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *