15 жіночих фраз, які руйнують кохання чоловіка

Деякі, здавалося б, звичайні жіночі фрази діють на чоловіків як холодна зброя і здатні образити їх до глибини душі. Експерт розповів, чого не можна говорити представникам сильної статі.

1. Ти ніколи нічого не можеш зробити
Будь-які закиди зі словами «ніколи», «завжди», «нічого», «зовсім», «звичайно» – це тотальне знецінення особистості іншої людини. Ви вселяєте чоловікові думку, що він ні на що не здатний. І з часом він дійсно почне так думати; розвинеться як фізична, так і психологічна імпотенція. Він буде відчувати себе слабким, і не виключено, що почне перемикатися на інших жінок, щоб повернути собі мужність. Зазнав поразки? Не дорікайте. Скажіть, що це не страшно, ну не вийшло, що тут поробиш?

Якщо ви хочете донести до чоловіка якусь важливу думку, вказати на його неправоту, зробіть це через “я-повідомлення”. На перше місце у фразі поставте себе, потім почуття. Наприклад: «Я відчуваю себе такою самотньою, так тривожуся, не можу заснути, коли ти пізно приходиш додому. Мені здається, що я одна в цьому великому місті». Таким чином, ви будете критикувати не людину, а його вчинок.

2. Ти втомився?
Не питайте про це чоловіка, який щойно повернувся з роботи. Ви викличете у нього роздратування. Він переступив поріг, почув запитання і відразу зрозумів, що від нього чогось хочуть. У нього зіпсувався настрій. Краще перечекайте, перш ніж доручати чоловікові якісь справи. Вимовляєте цю фразу як твердження, так ви покажете своєму чоловікові, що ви йому співчуваєте. Коли він поїв, відпочив, скажіть: «Розумію, що ти втомився. Якщо будеш в силах, нам з тобою бажано сьогодні зробити…»

3. Досить страждати дурницями, краще б…
Коли ви говорите, що чоловік повинен залишити свої «не важливі» справи та зробити щось корисне, ви принижуєте його почуття. Партнер розуміє, що його інтереси не враховуються, його сприймають як функцію. Не важливо, що у тебе відбувається, головне — зроби справу. Так ви демонструєте егоїзм і псуєте відносини. Натякнути про те, що вам потрібна допомога, можна інакше: «Мені так подобається, що у тебе багато різних інтересів. Часом ти настільки захоплюєшся, що якісь побутові речі у тебе просто випадають з уваги. Давай разом приберемо, а то навколо безлад».

4. Я ж казала, а ти не слухав
Іноді цей закид у всіх виривається. Але якщо постійно вказувати чоловікові, що ви маєте рацію, у нього почне накопичуватися роздратування. Він завжди хоче бути сильнішим і мудрішим, а від таких фраз починає втрачати своє власне «я», і ви перетворюєтеся з коханої в нудну вчительку. Такі ж самі слова можна сказати м’якше: «Як шкода, ми з тобою думали, що потрібно вчинити так, а зробили по-іншому і помилилися».

5. Я народила тобі дитину
Звучить як велика послуга і натяк на бартерні відносини: я тобі народила, а ти мені за це повинен, і далі перелічування. Такі слова роз’єднують людей, від них рівень ендорфінів в крові починає знижуватися, і любов швидко проходить. Якщо ви хочете нагадати чоловікові, що ви — мама його дитини, подякуйте йому за такого чудового малюка.

6. Нам потрібно серйозно поговорити
Жінка може мати на увазі, що поговорити потрібно про щось важливе, але чоловічий мозок сприймає цю фразу як сигнал до небезпеки. У чоловіка створюється враження, ніби він знову школяр і його викликає завуч. Йому вже все одно, про що піде мова, для нього в будь-якому випадку інформація буде мати негативне забарвлення. Ця фраза — вірний спосіб змусити чоловіка затримуватися на роботі. Її можна піднести більш м’яко, якщо сказати: «Любий, коли у тебе буде настрій, дай мені знати, хотілося б обговорити з тобою пару важливих моментів». Так ви знизите важливість майбутньої розмови.

7. Коли ми одружимося?
Ці три слова — найкращий засіб, щоб закінчити стосунки з обридлим шанувальником. Чоловік цінує тільки те, що завойовує. Пряме запитання про одруження його відлякає. Якщо ви відчуваєте, що розвитку стосунків немає, зробіть крок назад, трохи відстороніться, щоб чоловік зрозумів, що у вас є свої справи, інтереси. І коли він почне перейматися через ваші посиденьки з подругами, спокійно донесіть до нього, що у вас є своє бачення життя і ви б хотіли повноцінних відносин. Запам’ятайте, щоб чоловік одружився, його страх втратити жінку повинен бути сильнішим за страх розлучитися зі своїм холостяцьким життям.

8. Вистачить на неї витріщатися
У тому, що ваш супутник звертає увагу на інших жінок, немає нічого поганого, так влаштована природа. Нема чого його докоряти, якщо він робить це в рамках розумного. Ви тільки будете виглядати нерозумно. Надмірно задивляється на жінок? Почніть дивитися на чоловіків. Він відчує тривогу і зрозуміє свою помилку.

9. Не чіпай, я сама зроблю!
Така фраза-заборона допомагає вбити в чоловікові всю ініціативу і зробити його інертною людиною. Пройде час, і ви заспіваєте про свою втому, чоловікові, який і пальцем не поворухне. Але ж він не винен. Ви самі забороняли йому проявляти ініціативу. Щоб цього уникнути, щоразу, коли чоловік намагається щось зробити, говоріть, як вам приємно в усьому відчувати його підтримку.

10. Ти не вмієш одягатися…
Так, в голові у чоловіків не закладено, що вони повинні добре одягатися, але по самооцінці таке зауваження вдарить. Його краще перефразувати, наприклад, сказати: «Я так і бачу на тобі светр блакитного кольору, з твоїми очима він буде виглядати розкішно. Підемо купимо?». Потрібно просто виманити людину, сходити разом в магазин, а потім обов’язково додати, як йому пасує обновка.

11. Вибирай: або я, або…
Кожна ваша спроба змусити чоловіка вибирати буде заганяти його в кут і приведе до тупикових відносин. Ставити людину перед вибором можна, але тільки у виправданих випадках, припустимо, коли мова йде про вас і випивку. Ультиматуми на кшталт «я або твоя мама» просто катастрофічні. Ніколи не змушуйте коханого вирішувати, хто залишиться в його житті — ви або його родичі. Якщо хочете підкреслити, як важливо, щоб він приймав вашу сторону, просто скажіть: «Я постійно відчуваю твій захист і знаю, що ти ніколи і нікому не даси мене в образу».

12. Подивися, яка я товста
Дуже часто жінки розповідають про свої недоліки в надії почути комплімент чи спростування. Це поганий спосіб випрошувати похвалу. Якщо ви п’ять разів скажете «я товста», на шостий раз чоловік замислиться: а чого це він з такою негарною жінкою живе? Тому про свої недосконалості потрібно мовчати або говорити акуратно. Наприклад, так: «Мені здається, що настав час зайнятися собою, подаруй мені абонемент у фітнес-зал. Хочу поруч з тобою бути в формі, щоб ти пишався мною».

13. Ти мене не кохаєш!
Перед нами фраза-твердження. Вона має силу навіювання. Спочатку чоловік буде намагатися спростувати його, а потім задумається: «Можливо, вона має рацію, раз так каже, і я її дійсно не люблю?» Якщо не хочете підселити подібну думку в голову вашого супутника, не говоріть подібні речі. Краще скажіть: «Мені так важливо чути від тебе, що я тобі дорога».

14. Іван купив Галі шубу, а ти…
Якщо ви порівнюєте свого партнера з конкурентом і він йому програє, для вашого чоловіка таке протиставлення виллється в агресію, злість або депресію. Ви вказуєте йому на слабкість, його безсилля. Він своєю чергою відчує себе збитковим, можливо, розсердиться або просто порадить вам знайти собі Івана. Замініть фразу-порівняння на більш безпечні слова: «Так хочеться, щоб ти мене потішив чимось». Або: «Я бачила гарну сукню, от би ти мені її подарував, я б її носила і відчувала твою турботу».

15. Я на тебе витратила найкращі роки
Мало того що це докір, так ще і катастрофізація ситуації, що відбувається. Така фраза шкідлива для обох. Промовляючи подібні слова, ви знецінюєте все, що між вами було, самі закладаєте собі програму «все краще залишилося позаду». Чоловіків такі висловлювання дратують і ображають. Замість докорів говоріть: «У нас з тобою вже дуже велика життєва історія, давай разом намагатися, щоб і надалі все було добре».

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *