Як кава впливає на організм

Пити каву (помірно) – відмінна звичка, яка не тільки бадьорить і налаштовує на активну ранок, а й підтримує ваше здоров’я.

Ризик захворіти на рак

Зрозуміло, ви чули про антиоксиданти: вони не тільки захищають наші клітини від передчасного старіння, а й допомагають їм боротися з ушкодженнями й в тому числі захищають від раку.

По-перше, в каві вміст антиоксидантів дійсно високий (природно, ми говоримо тільки про натуральну каву, ніякий розчинний порошок), а, по-друге, каву ми п’ємо більше регулярно, ніж їмо, наприклад, ягоди.

Пара філіжанок кави в день істотно знижують ризик розвитку діабету, хвороби Паркінсона, деменції, цирозу печінки і деяких видів раку.

Настрій і самопочуття

Недолік кофеїну погано впливає на мозок і може призвести не тільки до ослаблення концентрації і погіршення пам’яті, а й до погіршення настрою.

Дослідження, проведене в 2013 році Гарвардською школою громадської охорони здоров’я, підтвердило, що регулярне вживання кави здатне знизити ризик розвитку депресії (і полегшити симптоми, якщо вона все ж настала), а також на 45% зменшити ризик суїциду.

Кофеїн не тільки стимулює мозок, а й підвищує настрій і в буквальному сенсі слова рятує життя.

Пам’ять і когнітивні здібності

Дослідження, результати якого були опубліковані кілька років тому у виданні Nature Neuroscience, підтвердило: протягом 24 годин після введення кофеїну у пацієнтів підвищувалася здатність до утримання в пам’яті нової інформації.

Витривалість

Кофеїн підвищує не тільки розумові здібності, але і фізичну витривалість. Вчені навіть розробили формулу ідеальної дози кофеїну: для людини вагою близько 60 кг достатньо 2,5 чашки звичайної кави середньої міцності.

Так що якщо вас чекають серйозні фізичні навантаження або ви просто хочете добитися великих результатів в спортзалі, пам’ятайте про каву.

Форма

Пари чашок кави в день достатньо для того, щоб скинути кілограм-другий зайвої ваги. По-перше, кава прискорює метаболізм, а по-друге, цей напій сам по собі є природним жироспалювачем.

Популярная механика

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *