В Мукачеві з громадськістю обговорили будівництво сміттєпереробного заводу та дата-центру

В Мукачеві з громадськістю обговорили будівництво сміттєпереробного заводу та дата-центру, які планують звести за підтримки закордонного інвестора у промисловій зоні на околиці міста
За підтримки закордонних інвесторів в Мукачеві хочуть звести «Екотехпарк», аналогів якому немає в Україні.
На изображении может находиться: один или несколько человек и в помещении
Ініціаторами потужного інвестиційного проєкту є ТОВ «Євро Континет», на приватній території якого й планується звести об’єкти. Земельна ділянка площею близько 3 га. знаходиться у промисловій зоні на околиці міста по вулиці Крилова й розташована за більше ніж 500 метрів від житлових забудов.
На изображении может находиться: один или несколько человек и в помещении
Проєкт реалізовуватимуть за фінансової підтримки німецьких партнерів «INSIL Deutschland UG» та «Incrematec». Його вартість понад 75 млн євро. Чи екологічно безпечним є будівництво заводу, як він функціонувати й що це дасть для місцевої громади, — сьогодні жителі Мукачівської територіальної громади разом з місцевою владою та ініціаторами проєкту обговорили в Центрі громадськості та національних культур.
На изображении может находиться: один или несколько человек и в помещении
За словами представника компанії «INSIL Deutschland UG» Олександра Приходько сміття не спалюватимуть, а перероблятимуть методом замкнутого циклу — технологія перероблювання сертифікована в Європі й безпечна для екології.
За рік на заводі зможуть переробляти до 100 000 тонн сміття, з якого вироблятимуть тепло та енергію. У виробництві застосовуватимуть сучасні німецькі технології перероблювання, за годину вироблятимуть до 15 МВт електроенергії та до 24 МВт теплової енергії.
За словами Мукачівського міського голови, найперше це вирішить одну з найбільших екологічних проблем — накопичення твердих побутових відходів.
На изображении может находиться: 2 человека, экран и в помещении
З кожним роком запаси місцевого полігону вичерпуються, шляхом перероблювання сміття очистити чинне сміттєзвалище зможуть протягом 5 років. Крім того, це ще й економія грошей місцевого бюджету на рекультивації полігону. По друге, будівництво потужного дата-центру — одного з найбільших у Східній Європі це залучення потужних інвестицій у розвиток Мукачівської територіальної громади, створення сприятливого бізнес-клімату та розвиток централізованого розподілу енергетичних ресурсів.
На изображении может находиться: 4 человека, люди сидят и в помещении
За словами директора ТОВ «Євро Континент» щороку до місцевого бюджету надходитиме близько 4 млн євро.