В Мукачеві з громадськістю обговорили будівництво сміттєпереробного заводу та дата-центру
В Мукачеві з громадськістю обговорили будівництво сміттєпереробного заводу та дата-центру, які планують звести за підтримки закордонного інвестора у промисловій зоні на околиці міста
За підтримки закордонних інвесторів в Мукачеві хочуть звести «Екотехпарк», аналогів якому немає в Україні.
![На изображении может находиться: один или несколько человек и в помещении](https://scontent-sea1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/131922821_1797615230394223_7576170706538948192_o.jpg?_nc_cat=104&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=3TH0TPO3ms0AX867W7t&_nc_ht=scontent-sea1-1.xx&oh=0d59fe3fa4de5112c7e5db47f28f7aac&oe=60017F43)
Ініціаторами потужного інвестиційного проєкту є ТОВ «Євро Континет», на приватній території якого й планується звести об’єкти. Земельна ділянка площею близько 3 га. знаходиться у промисловій зоні на околиці міста по вулиці Крилова й розташована за більше ніж 500 метрів від житлових забудов.
![На изображении может находиться: один или несколько человек и в помещении](https://scontent-sea1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/131917688_1797615253727554_7404247443036878275_o.jpg?_nc_cat=104&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=epx7iYi4E5AAX-yHcd3&_nc_ht=scontent-sea1-1.xx&oh=407ebddb80ca1c0ed7c92ae7dd9d69af&oe=60017897)
Проєкт реалізовуватимуть за фінансової підтримки німецьких партнерів «INSIL Deutschland UG» та «Incrematec». Його вартість понад 75 млн євро. Чи екологічно безпечним є будівництво заводу, як він функціонувати й що це дасть для місцевої громади, — сьогодні жителі Мукачівської територіальної громади разом з місцевою владою та ініціаторами проєкту обговорили в Центрі громадськості та національних культур.
![На изображении может находиться: один или несколько человек и в помещении](https://scontent-sea1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/131970671_1797615263727553_9173927452839750350_o.jpg?_nc_cat=109&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=EKn_thjDNWsAX-g8EIT&_nc_ht=scontent-sea1-1.xx&oh=11620addcff01cbf4717f6ffcb116ea2&oe=600253F1)
За словами представника компанії «INSIL Deutschland UG» Олександра Приходько сміття не спалюватимуть, а перероблятимуть методом замкнутого циклу — технологія перероблювання сертифікована в Європі й безпечна для екології.
За рік на заводі зможуть переробляти до 100 000 тонн сміття, з якого вироблятимуть тепло та енергію. У виробництві застосовуватимуть сучасні німецькі технології перероблювання, за годину вироблятимуть до 15 МВт електроенергії та до 24 МВт теплової енергії.
За словами Мукачівського міського голови, найперше це вирішить одну з найбільших екологічних проблем — накопичення твердих побутових відходів.
![На изображении может находиться: 2 человека, экран и в помещении](https://scontent-sea1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/131629605_1797615293727550_5251276591237283704_o.jpg?_nc_cat=111&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=7zZrkdx1TAYAX_a_RGr&_nc_ht=scontent-sea1-1.xx&oh=ce8029489e2cb42ac6e6479f7fbacb14&oe=6002A7FD)
З кожним роком запаси місцевого полігону вичерпуються, шляхом перероблювання сміття очистити чинне сміттєзвалище зможуть протягом 5 років. Крім того, це ще й економія грошей місцевого бюджету на рекультивації полігону. По друге, будівництво потужного дата-центру — одного з найбільших у Східній Європі це залучення потужних інвестицій у розвиток Мукачівської територіальної громади, створення сприятливого бізнес-клімату та розвиток централізованого розподілу енергетичних ресурсів.
![На изображении может находиться: 4 человека, люди сидят и в помещении](https://scontent-sea1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/131891481_1797615380394208_8246772184752895536_o.jpg?_nc_cat=105&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=i_gKGyYJ3tIAX-b4MKh&_nc_ht=scontent-sea1-1.xx&oh=fff4e2ea87bea6ea3a90a0eacd872fd9&oe=6001E7D7)
За словами директора ТОВ «Євро Континент» щороку до місцевого бюджету надходитиме близько 4 млн євро.