Карта Чумацького Шляху, або чому людина не самотня у Всесвіті

Одним зі свідчень того, що ми самотні у Всесвіті, вважають те, що ми не чуємо радіосигналів з інших планет, і ніхто не відповідає на наші. Але якщо ви погляньте на наступну карту Чумацького Шляху, ви зрозумієте всю неспроможність цього аргументу.
Карта створена Адамом Гроссманном з The Dark Sky Company, і на ній ви можете побачити всю огром відстаней тільки в нашій галактиці. Діаметр Чумацького Шляху близько 100 000 – 180 000 світлових років — в залежності від того, де вимірювати. Тобто радіосигналу, випущеному в одній стороні галактики, знадобиться мінімум 100 000 світлових років, щоб досягти іншого боку. А тепер варто згадати, що наша цивілізація знайома з радіо лише близько століття. І маленький блакитний круг  діаметром у 200 світлових років, що оточує Землю, представляє то максимальна відстань, яку на цей час подолали перші радіосигнали з Землі. Щоб нас почути, інопланетна цивілізація повинна знаходитися в цьому кругу.

Карта Млечного Пути, или почему человек не одинок во Вселенной

Якщо ми будемо оптимістами та припустимо, що просунутий інопланетний розум зможе не тільки засікти наші ранні радіосигнали, а й відрізнити їх від фонового шуму Всесвіту, то сигнали на цей час пішли від Землі максимум на 100 світлових років. Якщо ми візьмемо дротик і кинемо його в карту, і на місці попадання буде інша цивілізація, існує лише дуже мала ймовірність, що дротик потрапить в це крихітне синє коло. І навіть якщо кинути 100 дротиків, навряд чи хоч один потрапить туди, куди нам необхідно.

Млечный Путь

Програма пошуку позаземних цивілізацій постійно слухає радіосигнали з космосу і посилає свої. Але, беручи до уваги розмір нашої галактики, SETI доведеться слухати та посилати сигнали ще десятки тисяч років, перш ніж у людства буде хоча б шанс встановити контакт з іншою цивілізацією.

Популярная механика

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *