Наскільки далеко в космос встигли відлетіти радіосигнали людства

Наскільки далеко змогли дістатися радіосигнали, послані людством? Порівнюючи цю відстань з розмірами нашої Галактики, можна зробити висновок — практично нікуди.

ESO / S. Brunier

Галактика на зображенні нижче — це реконструкція Чумацького Шляху, якби він становив 110 000 світлових років в діаметрі (недавні ж дослідження вказують на те, що наша Галактика ще більше). Крихітною же блакитною точкою показана область, меж якої досягли радіосигнали, послані людьми: в діаметрі дана ділянка становить «всього» 200 світлових років (в принципі це немало, проте на тлі масштабів Чумацького Шляху дана область, звичайно, здається зовсім невеликою).

Adam Grossman / Nick Risinger / Planetary Society

Одне з перших навмисних космічних радіопослань було відправлено в 1974 році: воно увійшло в історію під назвою «послання Аресібо».

Радіосигнал був посланий в напрямку кульового зоряного скупчення M13, розташованого від нас в 25 тисячах світлових років, за допомогою обсерваторії Аресібо в Пуерто-Рико.

В принципі ж радіосигнали надходять в космос з Землі протягом понад 100 років (з часів винаходу радіо). Більшість сигналів, ймовірно, спотворюються іоносферою.

Ті ж, що уникли цієї долі і на цей момент знаходяться приблизно в 100 світлових роках від Землі, настільки слабкі, що їх неможливо детектувати.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *