Головний податківець країни хоче оподатковувати заробітчан

З інформації інтернет-порталу  pershij.com.ua    Україні є декілька резервів податкових надходжень, зокрема – $12 млрд, які надходять від українців, які виїхали працювати за кордон

Про це в інтерв’ю журналу НВ розповів глава Державної податкової служби Олексій Любченко.

«Перший резерв – це $12 млрд, які надходять в Україну від тих людей, які виїхали, на жаль, працювати за кордон. Ці $12 млрд надходять в Україну, з них 11 млрд, але гривень, тобто в 30 разів менше, – задекларовані. Там 100% мають всі подати декларацію», – сказав він.

Любченко при цьому підкреслив, що на цей час не розглядає малий бізнес і ФОП як джерело податкових надходжень. «Я не хочу направляти систему ось туди, тому що це шлях в нікуди на цьому етапі», – заявив глава ДПС.

Любченко також наголосив на проблемі з виведенням капіталів з України: «І є товариші, які за цей же час виводять на рік ті ж гроші, тільки за кордон. Тобто за три роки $22 млрд виведено грошей», – сказав він.

І нарешті, ще одним джерелом податкових надходжень Любченко назвав реалізацію плану BEPS (Base Erosion and Profit Shifting, – план дій ОЕСР з протидії догляду бізнесу від податків за допомогою виведення прибутку і розмивання бази оподаткування, – ред.): «Ще на $90 млрд ми бачимо операції, які підлягають контролю згідно з законом. Там нам треба займатися через міжнародне оподаткування. Ось там і будемо займатися. І під це ми розбудовуємо у межах єдиної юрособи всю нашу концепцію адміністрування. Тому у мене зараз великий виклик – створити підрозділ осіб на 30. Знайти тих людей, які розуміють трансферне ціноутворення, вміють виявляти і руйнувати схеми, розуміють взагалі, що це таке», – додав глава ДПС.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *