Закарпатці вимагають від Зеленського відмінити тариф за транспортування газу

Як повідомляє портал Mukachevo.net, на сайті Президента зареєстрована відповідна петиція, яку активно обговорюють у соцмережах Закарпаття.

Люди обурюються, що кандидат на посаду Президента Володимир Зеленський обіцяв знизити тарифи на газ та електроенергію, але натомість додався новий платіж «за транспортування газу». Саме тому закликають підписати петицію.

Закарпатці вимагають від Зеленського відмінити тариф за транспортування газу

«Зеленський обіцяв, що знизить тарифи на газ. Але натомість додався новий платіж «за транспортування газу». Хоча наша область має найнижчу в Україні заборгованість по сплаті за спожитий газ, цей тариф для закарпатців найвищий. Для прикладу: Росія за транспортування 1 куб. метра газу територією України на 100 км платить всього 0,07 грн. Це у 20 раз менше, ніж ми платимо на Закарпатті (1,37 грн). Чому? Я думаю, що ПАТ «Закарпатгаз» нас нахабно дурить. Тарифи за транспортування газу мали б бути, як мінімум, нижчі на 50%. Пропоную всім закарпатцям підписати онлайн-петицію з вимогою скасовувати новий тариф та провести перевірку ціноутворення ПАТ «Закарпатгаз». Приєднуйтесь!», – пишуть закарпатці у соцмережах.

В самій петиції наголошується, що всі газові мережі були побудовані за кошти місцевого бюджету та мешканців області, але ПАТ «Закарпатгаз» не заплатив жодної копійки за користування ними.

«Мабуть, Вам, пане Президенте, невідомо, що всі газові мережі середнього і низького тиску були побудовані за кошти місцевого бюджету та мешканців області. Ми за власні гроші купували труби для транспортування природного газу до наших будинків, самі оплачували монтажно-пускові роботи з прокладання газопроводів та приєднання до мережі. Постачальники газу, фактично, незаконно користуються нашими газовими мережами. Ні одна труба не була передана ПАТ «Закарпатгаз» у власність. Приватна структура тільки користується нашою газовою мережею.

За всі роки незалежності жодну копійку «Закарпатгаз» не перерахував в місцевий бюджет та на рахунки мешканців за експлуатацію газотранспортних мереж середнього та низького тиску. І це при тому, що закарпатці своєчасно платили й платять за спожитий газ. Область має найнижчу в Україні заборгованість по сплаті за газ», – написано в петиції.

В документі сказано, що сам тариф за транспортування газу обраховується за незрозумілою формулою, платіжки приходять навіть у ті будинки, які ще не введені в експлуатацію та не підключені до газових мереж.

«Закарпатці обурюються також ще й тим, що вартість транспортування газу вираховується не з кількості кубометрів газу, а за незрозумілою формулою, в якій ідеться про газ, спожитий минулого року. Ситуація з транспортуванням газу в області, та й по всій країні доведена до абсурду. Рахунки отримують і ті люди, які ні минулого року, ані в теперішньому, газ не споживали взагалі, оскільки їх будинки ще не введені в експлуатацію. В такій же ситуації опинились і підприємства, які у виробничому процесі використовують природний газ. Вони своїми коштами прокладали газові мережі, іноді в кілька кілометрів, а зараз вимушені ще й платити за транспортування газу», – сказано в петиції.

Крім скасування тарифу за транспортування газу, в петиції вимагається також провести перевірку ціноутворення ПАТ «Закарпатгаз».

«Наведені нами цифри й розрахунки наочно показують, що постачальник газу ПАТ «Закарпатгаз» нас нахабно дурить. Тарифи за транспортування газу мали б бути, як мінімум, нижчі на 50% від чинних. Якщо перевірити й інші «розхідні» частини бюджету облгазу, то ми побачимо, що цей бюджет роздутий у 2-3 рази. Вимагаємо від Вас, пане Президенте: по-перше, скасувати тариф на транспортування газу, по-друге – провести перевірку ціноутворення ПАТ «Закарпатгаз», – сказано в петиції.

Шановні виборці Мукачева, підтримайте кандидатуру Маринець Й. С.

Виборчий округ № 2

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *