Чому США не захотіли допомогти Україні перед російським вторгненням

Нарешті, шановні коментатори, які так часто про це питали, – мова піде про Зеленського та його  дивну позицію перед загрозою військового вторгнення росії.

На основі цитат і розмов, описаних в книзі Боба Вудворда «Війна».
Так, там багато є і про Зеленського.

Так, саме його позиція і стала ОДНИМ ІЗ головних факторів, які спричинили вторгнення. Але зупинитися на думці, що в усьому винен тільки він, і не бачити ширшої картини – це інфантильно і це не допоможе зрозуміти справжні причини цієї війни.

Насправді з усіх цих тонн інформації випливає, що десятки людей ПРИ ВЛАДІ прийняли неправильні рішення, і все це поєднано між собою ланцюговою реакцією.

Жодне з цих рішень окремо, жоден з цих людей окремо – не став тим фактором, які спричинили війну. Але всі вони разом – стали.

Тільки зрозумівши причини війни, можна зрозуміти, ЯК уникнути нової війни. Про це – нижче.
——————–
Ключовим фактором, як випливає з книги Вудворда, стало фіаско Байдена при виведенні американських військ з Афганістану.
Тут про це буде небагато – лише наскільки це стосується України. Також тут буде про реакцію Макрона і Трампа на загрозу вторгнення.
——————-
Афганістан трапився наприкінці серпня 2021 року. Вже у жовтні 2021 року американська розвідка отримує перші дані про те, що росія стягує війська і техніку до кордону з Україною.

30 жовтня 2021 – Байден зустрічається з лідерами країн Групи 20 (G20) і повідомляє їм, що путін готує вторгнення в Україну.

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель – це був її останній саміт, вона привезла з собою Олафа Шольца – ці двоє та президент Франції Еммануель Макрон не вірять в цю інформацію. Просто путін використовує військовий тиск, щоб отримати політичну перевагу для тиску на Європу, кажуть вони.
—————-
Прем’єр Борис Джонсон заявляє, що британська розвідка ці дані підтверджує, і вже наступного дня – 31 жовтня – дзвонить путіну.

Джонсон: – Я можу тобі пообіцяти, владімір, що ніяких підстав розпочинати війну в тебе немає, бо я особисто тобі гарантую, що Україна ніколи не буде в НАТО найближчим часом (any time soon).

путін: – Яким таким найближчим часом – місяць-два?

Джонсон: – Я тобі обіцяю, що Україна не буде в НАТО ні в який майбутній осяжний час.

В результаті цієї розмови Джонсон робить висновок, що тривога путіна через НАТО – несправжня, а причини для нападу на Україну – зовсім інші.
——————
Також описується, як до путіна в москву їздив Білл Бернс, глава ЦРУ – щоб переконати путіна не нападати. Навіть зворушливо привіз від Байдена листа, написаного від руки.

На це путін каже, що Україна «не є реальною країною, вона корумпована і розділена на різні фракції, тому становить загрозу для росії». Тому, каже путін, «це в інтересах росії контролювати політичний вибір України», тобто поставити в Києві свою владу.

-Як ви збираєтеся з армією в 190 000 контролювати 42-мільйонну країну, яка не хоче, щоб ви її контролювали? – спитав директор ЦРУ.
На це путін йому не відповів.
—————–
Бернс повертається в США і повідомляє Байдену, що переконати путіна йому не вдалося, і що головним фактором для путіна стало провальне виведення військ США з Афганістану.
– Оскільки ми не підтримали військових Афганістану після наступу на них Талібану – і вони моментально collapsed, путін впевнений, що українські війська ми також не підтримаємо, – каже Бернс.
——————-
Початок листопада 2021 року. Бернс їде в Київ до Зеленського.

– Ми маємо інформацію на великому рівні деталей, яка свідчить про плани путіна вторгнутися у вашу країну. Ми хочемо встановити тісні контакти нашої розвідки з вашою розвідкою, щоб ви переконалися в достовірності нашої інформації.

Зеленський слухає дуже уважно, але залишається скептичним.

– В нас зовсім інші дані. Російські війська на кордоні, це зовсім не означає, що росія готова напасти на Україну, – каже він і переконує, що путін просто бряцає зброєю, щоб отримати якісь політичні преференції.

Таких зустрічей Зеленського з американськими посадовцями було мінімум сім (в книзі), під час яких вони говорили йому, що напад неминучий.

Бернс також зустрічався з Єрмаком, Кулебою, Рєзніковим і багатьма іншими чиновниками, які мають відношення до прийняття рішень.

«Зустріч була ввічливою, але відстороненою», – цитата з книги.
Слухати його не хотіли.
————
На одній з таких зустрічей держсекретар Ентоні Блінкен каже:
– Вам треба почати готуватися, приготувати свої збройні сили. Якщо (виділено чорним шрифтом) ви почнете готуватися, ми будемо з вами.
———–
Білий дім не втрачає надії. Глава Пентагону Ллойд Остін запрошує у Вашингтон свого українського колегу Рєзнікова.

Йому показують карти, супутникові дані й купу секретної інформації про майбутній напад.

Точно так само, як Зеленський, Рєзніков заперечує це і каже, що росія такого робити не буде.

– Для чого путіну це робити? – питає їх Рєзніков, доводячи, що путін просто притягує до себе увагу, щоб завоювати більший авторитет перед країнами НАТО.
=========
Після від’їзду Рєзнікова в Білому дому хапаються за голову і обговорюють, що російська розвідка по-любому ВЖЕ ЗНАЄ, що Україна навмисно і показово не готується до війни, а це збільшує імовірність російського вторгнення ще більше.
Вони не знають, що робити і просто охуєвають.
————–
Білий дім посилає Камалу Гарріс (тоді віце-президентку) в Париж, щоб поговорити з Макроном.

Зустріч обтяжується такою обставиною. Перед цим, влітку 2021 року Австралія розміщує у Франції гігантське оборонне замовлення на $66 млрд (!), бо хоче купити у Франції підводні атомні човни.

Це дуже багато, і це найбільший оборонний контракт, який Австралія коли-небудь замовляла.

Але адміністрація Байдена підсуєтилася і переконала Австралію забрати цей контракт у Франції і віддати США і Британії (нічого особистого, джаст бізнес).

Це викликало велике обурення у Франції (навіть звучало від Макрона про «ніж в спину»). Тому Байден відправляє Камалу Гарріс залагодити ситуацію для гордих і обідчивих французів і заразом повідомити про вторгнення, пише Вудворд. Мудре рішення.

Камала Гарріс, ця дипломатка від Бога, яка все життя працювала прокурором і звикла кричати на своїх співрозмовників або ставити їх перед фактом, у розмові з Макроном спочатку веде мову про контракт, а в другій половині розмови переходить до загрози російського вторгнення і що з цим робити.

Макрон у це не вірить і сприймає лише як спробу перевести стрілки від того, що США вкрали у Франції $66 млрд.

– Ідіть, будь-ласка, на хуй, – говорить він по-французьки американській делегації. Таким чином ця гілка еволюції також виявилася тупиковою.
– ————–
Відчай Білого дому наростає. Вони бачать, що готується війна, але їм ніхто не вірить, в тому числі країна, на яку готується напад.

26 грудня 2021 – Білий дім зливає в пресу ці дані. Washington Post публікує масштабну статтю про підготовку вторгнення – з картами, супутниковими даними і т.п.

Резонанс і тривога у суспільстві.

Новорічна промова президента Зеленського про шашлики.
============
Січень 2022 – Байден знову телефонує путіну, вже десь 10-й раз, з проханням «ну не нападайте, ну навіщо вам це робити».
Байден: – Ви заплатите страшну ціну.
путін запевняє, що нападати не збирається, і вимагає від Байдена публічного визнання того, що Україна ніколи не буде в НАТО.
Байден: – Вам немає про що переживати, Україна ніколи не буде в НАТО, ми ніколи не введемо війська в Україну і т.п.

путін вимагає, щоб це він сказав публічно – все те саме, але публічно.

Байден відмовився робити таку заяву публічно, бо взагалі-то НАТО це альянс 30 країн (на той час).

Пізніше (ось на днях, на прес-конференції) Трамп заявить, що саме через це путін і напав.
===========
Цікавою є позиція Трампа в грудні 2021 року. Під час гострої суперечки в Білому домі обговорювалася імовірність того, чи США мають ввести війська в Україну.

При чому Салліван пропонував не вводити, але набрехати публічно, що якщо росія нападе – то США введуть війська.

Байден оре на нього матом і каже: -Ні, ніяких військ. Більше того, – каже добрий дід, – ми публічно заявимо, що ми ні в якому разі вводити війська в Україну не будемо. Це заспокоїть путіна.

На цій суперечці був присутній генерал Кіт Келлог (той самий, який зараз є представником Трампа по Україні і скоро має до нас приїхати). Він доносить всю цю дискусію до Трампа.

Трамп: – Ходять чутки, що путін реально збирається напасти на Україну. Це так?

Келлог: – Якщо вам потрібна правда, це так.

Трамп: – Це тому, що він бачить слабкість у нашому президенті, бо він не здатний приймати розумні рішення. І швидше за все, це результат виведення військ з Афганістану. Fucking debuckle, he really fucked up. Яке їбуче фіаско. Він справді все просрав. Він робить все з точністю до навпаки. Він робить те, що робити ніколи не можна.

*Хто дочитав аж сюди – ось вам трохи позитиву. Трамп – це его розміром із Trump Tower – найбільше в світі боїться повторити провал Байдена в Афганістані.
Якщо США покинуть допомагати Україні – може бути те саме, що в Афганістані, і такого Трамп НІКОЛИ не допустить.
Тому будуть різні способи, методи і ще невідома хрінь, але я точно вам кажу – ні, при Трампі США не припинять допомогу Україні в жодному разі.
——————-
Січень 2022 року. Бернс (глава ЦРУ) ще раз приїжджає в Київ до Зеленського, щоб (знову) переконати його в нападі росії. З новими даними і картами. Зеленський (знову) не вірить і каже, що 190-тисячна армія не може захопити 42-мільйонну країну, і це лише блеф путіна.
——————
19 лютого 2022 року. Мюнхен.
Байден посилає Камалу Гарріс переконати Зеленського. Нарешті прокурорський талант людини знайшов своє застосування – вона ставить перед фактом: наступ неминучий, а ви до нього абсолютно не готуєтеся. До наступу вже залишаються «дні і години».

Зеленський: – Ми так не вважаємо. І будь-ласка, перестаньте говорити про це публічно, бо ви підриваєте нашу економіку.

Вона на нього наорала.

Він наорав на неї у відповідь.

– Шо ви блять хочете, щоб ми зробили? Ви введете санкції проти росії зараз?
– Ні, не введемо, ми не можемо ввести покарання за злочин, який ще не трапився.
– Ви дасте нам зброю і багато джавелінів?
– Ні, не дамо.
– Ви введете сюди свої війська?
– Ні, не введемо?
-Тоді шо???
– Я хочу, щоб ви сформували уряд у вигнанні і покинули країну.

Відповідь на це питання ви знаєте.

Далі починається війна.
———————————–
Отже, чому США не допомогли Україні ні зброєю, ні військами?
Відповідь на це питання лежить в Афганістані.

Цей провал спричинив тільки Байден і він один.

Так, рішення про виведення військ звідти приймалося ще при Трампі, але Байден мав його реалізувати. Його радники приготували йому 50 (!) різних планів того, як зробити це найкраще.

Він як головнокомандувач вибрав найбільш провальний план. Начальник штабів Марк Міллі переконував Байдена, що «ей, це поганий план, виберіть інший», але Байден наполіг на своєму і посварився з Міллі.

300 тисяч навчених і озброєних американцями афганських військ – проти 75 тисяч талібів.
Купа американської зброї і техніки, все нове, з голочки.
Скільки туди влили грошей США за 20 років – точно не згадаю, але там точно звучало слово ТРИЛЬЙОН доларів.

300 тисяч – проти 75 тисяч. Хто переможе? В кого більше людей і зброї? Хто міг припустити, що щось піде не так?

Що було далі – ви знаєте. Ці 300 тисяч озброєних (Америкою) афганських військ виявилися безсилими проти 75 тисяч талібів і були зметені на порох за три дні.
А вся американська зброя вартістю мільярди доларів перейшла талібам.
—————-
А тепер уявіть, як виглядала в очах адміністрації Байдена Україна, яка навіть не захотіла готуватися до війни?
Скільки, на їхню думку, мала протриматися українська армія, яка не готується, проти 190-тисячної російської армії, яка готувалася ще з жовтня?
Блінкен – згадайте – казав: ну робить хоч щось, покажіть, що ви готуєтеся, і тоді ми вам допоможемо. Як ми можемо допомогти тим, хто не готується?

Не дивно, що у Байдена були на 100% впевнені, що Україна впаде за «96 годин».

Вони, дивлячись на поведінку української влади, не збиралися давати нам американську зброю – щоб що?
Щоб після вторгнення вона вся перейшла росіянам?
Щоб ледве оклигавши після поразки в Афганістані, те саме для Байдена повторилося в Україні?
—————
Так, я знаю, що українська армія насправді готувалася, просто не сильно про це кричала. Завдяки діям Залужного і нашим Збройним силам Україна вистояла, Київ вистояв.
А Байден недооцінив Україну.
Але в нього були на те причини.
—————
Все, що відбувалося перед вторгненням, стало класичним протистоянням слабких політиків – проти гопника, який відчув їхній страх, який зрозумів, що його бояться.

Головною причиною стала слабкість перед агресором. А людей, які цю слабкість демонстрували, було дохрена.
Серед них і Зеленський.
Але на відміну від інших описаних в книзі осіб, він змінився після вторгнення. Інші – ні.

Про те, як адміністрація Байдена продовжила вести себе, як слабаки, і навмисно запорола допомогу Україні після вторгнення росії – я писала в попередньому дописі за книгою Боба Вудворда “Війна”

З інтернету

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *