Чому Ужгородська та Мукачівська поліція гальмує досудові розслідування кримінальних проваджень, які відкриті проти голови Ради адвокатів Закарпатської області Олексія Фазекоша? Ч. 3
Продовжуємо публікацію третьої частини статті, розпочатої у першій та другій частині статті «Чому Ужгородська та Мукачівська поліція гальмує досудове розслідування кримінальних проваджень, які відкриті проти голови Ради адвокатів Закарпатської області Олексія Фазекоша?», Чому Ужгородська та Мукачівська поліція гальмує досудове розслідування кримінальних проваджень, які відкриті проти голови Ради адвокатів Закарпатської області Олексія Фазекоша? Ч. 2
Нагадуємо, що в першій і другій частині публікації ми писали про начальника Ужгородського РУП Олега Янчинського та його заступника та начальника слідчого відділу Івана Розмана, які «без відриву від виробництва» отримали свідоцтва адвоката 31 жовтня 2024 від голови Ради адвокатів Закарпатської області Олексія Фазекоша, проти якого відкрите кримінальне провадження по факту підробки свідоцтва адвоката (ч. 1, ст. 358 ККУ) і досудове розслідування проводить Сектор Дізнання Ужгородського РУП, керівниками якого є названі нами особи. Маємо типові корупційні діяння і конфлікт інтересів. По даному факту направлені відповідні заяви в Генеральну прокуратуру та Департамент служби внутрішньої безпеки Національної поліції України. Чекаємо об’єктивного і неупередженого розслідування.
«Чим далі в ліс – тим більше дров», – так говорить популярне українське прислів’я
В третій частині нашої публікації ми збирались писати про начальника Мукачівського РУП Анатолія Шкирту та його заступника і начальника слідчого відділу Павла Гиндрюка, які теж, «без відриву від виробництва» отримали свідоцтва адвокатів з рук голови Ради адвокатів Закарпатської області Олексія Фазекоша, проти якого в Мукачівському РУП відкрито ще одне кримінальне провадження №12023071040001287 по факту шахрайства (ч. 4, ст. 190 ККУ).
Але, сталось непередбачуване…
Шеф-редактор інтернет-видання «Фенікс – Слова» Степан Сікора відправив мені чергову відписку, в стилі «гнати дурочку», які він отримав від начальника відділу дізнання ГУНП в Закарпатській області Петра Дідика. В якому, нарешті, більше як через рік з часу відкриття кримінального провадження «встановлено, що сектором дізнання Ужгородського районного управління ГУНП в Закарпатській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12023078040000715 від 06.10.2023 за ознаками правопорушення (проступку), передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України.
Розслідування у кримінальному провадженні триває та на час розгляду звернення матеріали кримінального провадження перебувають в Закарпатській обласній прокуратурі…».
Як правило, такі «листи дурочки» готує хтось з підлеглих. Даний лист не виняток. Лист підготувала і подала на підпис, а може й сама підписала КЕПом, якщо шеф довіряє, слідча відділу дізнання ГУНП в Закарпатській області Бірос Каріна Йосипівна.
Пам’ятаєте, друга частина даної публікації закінчувалась словами:
«За 12 років керівництва Радою адвокатів Закарпатської області О. А. Фазекош, особа, в якої відсутнє свідоцтво адвоката, створив ще паралельно неформальне об’єднання, до якого входять десятки, якщо не сотні адвокатів-поліцейських, адвокатів-прокурорів, адвокатів-суддів. Вони ревниво слідкують за тим, щоб, не дай Боже, не було офіційно доведено, що свідоцтва адвоката видавала їм людина, яка сама не є адвокатом. Перебільшення? Ні. Викладені факти підтверджують наші слова.»
Нас зацікавило, чи є Дідик Петро Юрійович та його підлегла Бірос Каріна Йосипівна теж членами «адвокато-поліцейсько–прокуросько-судівського об’єднання», яке створив Олексій Фазекош.
Петро Дідик, до його честі, не входить до цього «об’єднання». Він вірний присязі поліцейського. А Каріна Бірос встигла, теж без «відриву від виробництва», стати членом «адвокато-поліцейсько–прокуросько-судівського об’єднання» на початку 2023 року (https://erau.unba.org.ua/profile/88434).
І знову «корупційна мітка»: 12.01.2023 року Каріна Бірос склала присягу адвоката, перебуваючи під присягою поліцейського, і в той же день, 12.01.2023, зупинила адвокатську діяльність на підставі заяви.
Перевіряємо чи складала новоспечений адвокат-поліцейський кваліфікаційні іспити. Заходимо в реєстр складання кваліфікаційних іспитів в КДКА Закарпатської області, який ведеться на офіційному сайті НААУ і який можна знайти за посиланням (https://unba.org.ua/examination-list).
Скрін зроблений 21.12.2024 о 11.30 з сайту https://unba.org.ua/examination-list
І бачимо запис: «Нічого не знайдено». Робимо висновок, що Бірос Каріна Йосипівна кваліфікаційні іспити не складала.
«Чим далі в ліс – тим більше дров»…
Перевіряємо – чи проходила адвокат-поліцейська Адаптаційний курс в професію адвоката для стажистів у Вищій школи адвокатури Національної асоціації адвокатів України.
Скрін зроблений 21.12.2024 о 11.30. Бачимо запис: «Сертифікатів не знайдено». Отже, адвокат-поліцейська Каріна Бірос Адаптаційний курс в професію адвоката для стажистів не проходила.
І знову запитання до працівниці Ради адвокатів Закарпатської області, яка відповідає за внесення даних в ЄРАУ про нового адвоката на першому рівні:
На підставі яких документів Ви вносили дані на адвоката-поліцейської Бірос Каріни Йосипівни, якщо в реєстрі осіб, які склали кваліфікаційний іспит, відсутній запис про названу особу, а також відсутній запис про проходження Адаптаційного курс в професію адвоката для стажистів та отримання відповідного сертифікату?
Звертаємось з запитанням до штучного інтелекту Gemini:
Якщо в реєстрі складання кваліфікаційних іспитів у кваліфікаційно-дисциплінарній комісії регіону відсутній запис про складання іспитів поліцейським, і якщо в реєстрі осіб, що проходять Адаптаційний курс в професію адвоката для стажистів у Вищій школи адвокатури Національної асоціації адвокатів України відсутній запис про видачу сертифікату поліцейському, а поліцейський отримав свідоцтво адвоката і в Єдиному реєстрі адвокатів України створений профайл такої особи, як адвоката, то чи означає це, що поліцейський незаконним способом отримав свідоцтво адвоката? Які можуть бути наслідки?
Відповідь:
Ви описали ситуацію, за якої поліцейський отримав свідоцтво адвоката за відсутності офіційних записів про проходження ним необхідних процедур (складання кваліфікаційного іспиту, проходження адаптаційного курсу). Це свідчить про можливе порушення встановленого порядку отримання свідоцтва адвоката та піддає сумнів законність його отримання.
Відсутність записів про проходження необхідних процедур свідчить про пряме порушення встановленого законом порядку отримання свідоцтва адвоката.
Існує висока ймовірність того, що для отримання свідоцтва були використані підроблені документи або надана недостовірна інформація.
Якщо в отриманні свідоцтва брали участь інші особи (наприклад, працівники КДКА або НААУ), то їхні дії можуть бути кваліфіковані як зловживання владою або службовим становищем.
Свідоцтво адвоката, отримане незаконно, може бути анульоване за рішенням суду або кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.
Залежно від тяжкості правопорушення, поліцейський може бути притягнутий до адміністративної, цивільної або кримінальної відповідальності.
За порушення вимог законодавства про адвокатуру поліцейський може бути притягнутий до дисциплінарної відповідальності за основним місцем роботи.
Розголошення факту незаконного отримання свідоцтва може призвести до втрати довіри до поліцейського як професіонала.
Якщо в незаконному отриманні свідоцтва брали участь працівники кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури або Національної асоціації адвокатів України, вони також можуть бути притягнуті до відповідальності.
«Чим далі в ліс – тим більше дров»…
Перевіряємо декларацію Бірос Каріни Йосипівни за 2023 рік, коли вона стала адвокатом-поліцейським.
https://youcontrol.com.ua/catalog/individuals/declaration/c950f35d-1cff-48e3-90d0-92a7ce88969a/
І знову звертаємось з запитанням до штучного інтелекту Gemini:
Отримання свідоцтва адвоката передбачає обов’язкове членство в Національній асоціації адвокатів України, навіть, якщо особа зупинила, але не припинила, свою адвокатську діяльність, В розділі 16 «Членство суб’єкта декларування в організаціях та їх органах» декларації відсутній про це запис. Чи є це порушенням Закону України «Про запобігання корупції»?
Відповідь:
Якщо адвокат зупинив, але не припинив свою діяльність адвоката, то це означає, що особа має право відновити адвокатську діяльність без повторного складання кваліфікаційного іспиту. Тобто, якщо поліцейський, прокурор, суддя, який став адвокатом тільки зупинив свою адвокатську діяльність, то він все одно є адвокатом, а відповідно до законодавства, адвокати є обов’язковими членами НААУ.
Розділ 16 декларації призначений для відображення участі у діяльності організацій та їх органів. Відсутність запису про членство свідчить про те, що декларант не зазначив інформацію про своє членство в НААУ.
Закон України «Про запобігання корупції» передбачає обов’язкове декларування всіх видів доходів, майна, цінних паперів, фінансових зобов’язань, а також участі у діяльності організацій та їх органів. Законодавство передбачає відповідальність за подання недостовірних відомостей у декларації. Якщо особа, яка має статус адвоката (навіть якщо діяльність зупинена), не зазначила своє членство в НААУ в декларації, це може розглядатися як порушення Закону України «Про запобігання корупції». Відсутність інформації про членство може свідчити про намір приховати певні зв’язки або інтереси.
В наступній, четвертій частині нашої статті ми проведемо юридичний “лікбез” для членів неформально об’єднання “адвокат-поіцейський, адвокат-прокурор, адвокат-суддя”, які складаючи присягу адвоката, перебуваючи під присягою поліцейського, прокурора, судді, автоматично стають корупціонерами і заодно “підлеглими” особи без свідоцтва адвоката, голови Ради адвокатів Закарпаття Олексія Фазекоша.
Смішна і парадоксальна виходить ситуація: поліцейські, прокурори, судді, які мають вищу юридичну освіту, отримують свідоцтво адвоката в особи, в якої підроблений документ, свідоцтво про право на зайняття діяльністю, а точніше, взагалі немає свідоцтва адвоката.
Пані та панове, якщо у вас є запитання, — пропозиції прошу звертатись на мою електронну адресу або дзвоніть телефоном, який вказаний на сайті ГО “Антикорупційний фронт Лариси Криворучко” https://www.anticor.foundation/contact/
Голова ГО “Антикорупційний фронт Лариси Криворучко”
Лариса Сергіївна Криворучко