Фізик, який вважає, що ми живемо в симуляції, пояснює, як це може працювати

Якщо ми живемо в симуляції, то який сенс у самих симуляторах?

Ад’юнкт-професор фізики в Університеті Портсмута, ґрунтуючись на суперечливих твердженнях про те, що ми не живемо в базовій реальності, запропонував можливі типи симуляцій, в яких може опинитися людство.

Минулого року доктор Мелвін Вопсон потрапив у заголовки газет, оголосивши про відкриття нового закону фізики під назвою «другий закон інфодинаміки» і припустивши, що він може вказувати на те, що ми живемо в симульованому Всесвіті. Мало того, він стверджує, що знайшов ці потенційні докази, вивчаючи мутації вірусу SARS-CoV-2.

Тут можна багато чого пояснити, але якщо коротко, то Вопсон вважає, що існують процеси, такі як симетрія у Всесвіті та еволюція вірусів, які, схоже, спрямовані на мінімізацію інформації у Всесвіті.

«Оскільки другий закон інфодинаміки є космологічною необхідністю і, здається, застосовується скрізь однаково, ми можемо зробити висновок, що весь Всесвіт є змодельованою структурою або гігантським комп’ютером», — пояснив Вопсон.

«Надскладний всесвіт, подібний до нашого, якби це була симуляція, вимагала б вбудованої оптимізації та стиснення даних, щоб зменшити вимоги до обчислювальної потужності та зберігання даних для запуску симуляції. Це те, що ми бачимо навколо себе, включаючи цифрові дані, біологічні системи, математичні симетрії та весь Всесвіт».

Вопсон вважає, що є способи перевірити, чи перебуваємо ми в симуляції, включаючи визначення, чи має інформація масу.

Скажемо відразу, що це спірне твердження, яке потребує неспростовних доказів, яких у нас немає. Однак, Вопсон описав кілька типів симуляцій, в яких ми можемо опинитися, і пояснив, чому розвинена цивілізація може витрачати час на нас симуляцію.

симуляци
Згідно з ідеєю, Всесвіт по суті знаходиться всередині серверної кімнати.

Раніше Нік Бостром висунув ідею про те, що майбутні цивілізації можуть проводити «симуляції предків» для вивчення своїх попередників. Згідно з його статтею «Чи живете ви в комп’ютерній симуляції?», якщо запуск таких симуляцій стане тривіальним, то всередині таких симуляцій буде жити набагато більше «спостерігачів», ніж у базовій реальності, тому можна припустити, що нас моделюють.

Вопсон виділив кілька інших варіантів, підкресливши, що це чисто спекулятивні ідеї, і у нас немає наукових підстав вважати їх правильними.

Одна з його ідей полягає в тому, що симуляція, в якій ми перебуваємо, може бути створена суто для розваги. У цій версії люди з базової реальності могли добровільно увійти в симуляцію, щоб жити іншим життям.

За іншою версією, наш свідомий досвід є лише побічним продуктом розвиненої цивілізації, яка намагається розв’язувати власні проблеми.

“Уявіть, що нашому суспільству потрібно розв’язувати складну проблему – екологічну, економічну, енергетичну кризу, війни”, – сказав Вопсон в інтерв’ю.

«Якби у нас була така можливість, найкращим способом її вирішення було б провести симуляцію (або кілька паралельних симуляцій) і подивитися, які рішення запропонує змодельована версія нашої цивілізації. Якщо будь-яка з запущених симуляцій розв’язувати проблему, то ми зможемо застосувати її алгоритм дії в базовій реальності як життєздатне рішення».

У третій версії він припускає, що час у базовій реальності може текти набагато швидше, і істоти можуть вибрати кілька життів у симуляції одне за одним, припускаючи, що життя сотень життів може зайняти лише кілька годин у реальному світі. Якби така можливість була у нас доступна, ми могли б вибрати її, щоб продовжити своє життя.

Хоча цікаво спекулювати в дусі наукової фантастики, наприклад, подорожей у часі, у нас немає реальних причин підозрювати, що ми перебуваємо десь інакше, ніж у базовій реальності. Ми ще не з’ясували нашу власну свідомість, не кажучи вже про те, чи може вона виникнути у когось, крім біологічних істот, і ми не створили комп’ютера, здатного запускати такі симуляції. Крім того, ця ідея була піддана жорсткій критиці за ненауковість, оскільки неможливо довести зсередини симуляції, що ви в ній перебуваєте.

Однак є й ті, хто поділяє думку про те, що ми живемо в симуляції, і стверджує, що це можна перевірити. Одна команда нещодавно намагалася з’ясувати, чи відображається реальність у точці використання. З того часу вони з якихось причин заспокоїлися, але хто знає, може бути, їх розбудив в реальному світі Морфей.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *