На Марсі виявили “павутину”, яка зберегла сліди прибульців
NASA виявило загадкові «павутини» поблизу екватора Марса, пише Успіх in UA.
На вивчення химерних структур, протяжність яких становить від 6 до 12 миль (від 9,6 до 19,3 км) відправили марсохід Curiosity.
Більш ніж за 10 років експедиції на Червоній планеті марсохід пройшов близько 20 миль (32,2 км) у пошуках слідів життя, яке, можливо, колись існувало на Марсі. До дослідження хребтів Curiosity, що нагадують павутину, розпочнеться 2025 року, повідомляє sat.net.ua.
На думку геологів, «павутини» – гігантські кристалізовані мінерали, подібні утворення можна зустріти й в печерах Землі. Наприклад, схожі візерунки сформувалися в «Печері вітрів» у Північній Дакоті (США). На Землі такі поверхні створювалися під впливом води, багатої на мінерали. Вона просочувалася через тріщини в м’яких породах, і відбувалася кристалізація – у вигляді решітки. Породи, що оточували її, з часом руйнувалися.
«Павутина» на Марсі, найімовірніше, сформувалася під впливом морської води. Як пояснила геолог Кірстен Зібах з Університету Райса, такі гірські хребти складаються, зокрема, і з мінералів, що утворилися під поверхнею планети, там, де температури були вищими. Ранні земні мікроби могли виживати в подібних умовах, тож солона морська вода, що створила цю «павутину» на Марсі, – ідеальна локація для пошуку слідів життя стародавніх інопланетних мікробів.