Кінець світу: вчені з’ясували, як та коли зникне людство
Екстремальні температури можуть призвести до масового вимирання, що врешті-решт стане кінцем для людства та всіх ссавців на Землі. Дослідження під керівництвом старшого наукового співробітника Брістольського університету Александра Фарнсворта пропонує тривожне бачення далекого майбутнього нашої планети.
Про це повідомляють Новини Планети з посиланням на Earth.com.
Вчені передбачають, що Земля поступово перетвориться на єдиний масив суші — суперконтинент під назвою Пангея Ультима, що суттєво змінить клімат планети. Дослідники використовували суперкомп’ютерні кліматичні моделі, щоб показати, як ця нова конфігурація зробить Землю занадто спекотною та сухою для більшості живих організмів.
За словами дослідника Александра Фарнсворта, об’єднання континентів призведе до потрійного ефекту: посилення континентальності, збільшення сонячного випромінювання і зростання рівня CO₂, що значно підсилить парниковий ефект.
По-перше, суперконтинент означатиме більше суші, розташованої далеко від охолоджуючого впливу океану. По-друге, за мільйони років Сонце випромінюватиме на 2,5% більше енергії, що додатково нагріє планету. Це призведе до температур від 40 до 70 °C, особливо в тропічних регіонах, де розташується суперконтинент.
По-третє, тектонічна активність збільшить викиди CO₂, підвищуючи температуру ще більше. Як зазначає Фарнсворт, рівень вуглекислого газу може подвоїтися, роблячи умови для виживання практично неможливими.
Екстремальні денні температури від 40 до 50 °C з високою вологістю стануть фатальними для людей, оскільки тіло не зможе охолоджуватися за допомогою поту. Ссавці також постраждають, і лише 8-16 % території нового континенту залишаться придатними для їхнього життя, а через надмірну спеку й посуху доступ до їжі та води буде обмежений.
Хоча цей сценарій відбудеться через мільйони років, науковці наголошують на важливості реагування на поточну кліматичну кризу. Докторка Юніс Ло з Університету Брістоля підкреслила, що сьогоднішня екстремальна спека вже шкодить здоров’ю людей, і швидке досягнення нульових викидів є необхідним.