Російська армія прориває кордон на Сумщині: ЗСУ під загрозою оточення на Курщині – критична ситуація

Прорив кордону на Сумщині – що відбувається?

Російська армія здійснила прорив кордону на Сумщині, захопивши село біля траси на Суджу. ЗСУ опинилися під загрозою оточення на Курщині, а Суми можуть впасти, якщо ситуація не стабілізується. Ворог активно використовує диверсійно-розвідувальні групи (ДРГ), щоб послабити українські позиції та відволікти сили від ключових напрямків. Ситуація критична, і часу на реакцію залишається все менше. У цій статті ми розберемо, що відбувається на фронті, які загрози стоять перед ЗСУ та Сумами, і чому Генштаб і військові експерти б’ють на сполох.

Прорив на Сумщині: ворог захоплює території

У Сумській області тривають запеклі бої, а російська армія не полишає спроб окупувати нові території. За інформацією з українських медіа, ворог прорвав кордон і зайняв село Новеньке, розташоване неподалік траси Суми – Суджа. Це стратегічно важливий шлях, який з’єднує Сумщину з Курською областю. Представник місцевої РДА підтвердив: «Новеньке можете ставити хрест. У Басівці жорсткі бої, а в Хотіні вчора прилетіло 40 ‘Градів’, є жертви».

Російські ДРГ активно просочуються через кордон, влаштовуючи диверсії та відволікаючи ЗСУ від основного удару. Траса Суми – Суджа поки не повністю перекрита, але перебуває під вогневим контролем ворога. Логістичний доступ ЗСУ до Курської області майже втрачено, що ставить українські війська в Суджі під загрозу оточення.

Курщина: ЗСУ в пастці?

Ситуація на Курщині погіршується з кожним днем. Російська армія намагається відбити Суджу, а за даними ISW, руйнує мости, щоб відрізати ЗСУ шляхи відступу. Українські війська більше не використовують ракети ATACMS через призупинення американської допомоги, що послаблює їхні позиції. Ворог має перевагу в живій силі та техніці, а вогневий контроль над шляхами сполучення ускладнює постачання.

Військовий журналіст Юрій Бутусов називає ситуацію критичною: «Росіяни атакують безперервно, а ЗСУ втрачають контроль над логістикою. Командування має терміново змінити тактику, щоб уникнути катастрофи». Точний контингент українських сил у Суджі невідомий, але без підкріплення вони можуть опинитися в оточенні.

Суми під загрозою: чи впаде місто?

Суми, ключовий обласний центр, опинилися в епіцентрі небезпеки. Співрозмовник Інформатора попереджав: «Якщо не втримаємо Суджу, Суми, ймовірно, впадуть». Російська армія, прорвавши кордон, може використати захоплені території як плацдарм для наступу. ДРГ уже діють по всьому прикордонню, сіючи хаос і відволікаючи ЗСУ.

Місцеві джерела повідомляють про паніку серед наближених до влади осіб. Логістика порушена, а резерви ЗСУ розпорошені через необхідність реагувати на численні атаки. Якщо росіяни переріжуть трасу Суми – Суджа повністю, місто залишиться без належного забезпечення, що зробить його вразливим до окупації.

Що каже Генштаб ЗСУ?

Офіційно Генштаб підтверджує спроби росіян повернути Суджу, але запевняє, що ситуація під контролем. «Ворог зазнає значних втрат, а ми задіяли резерви для стабілізації фронту», — заявили в ЗСУ. Масований прорив кордону на Сумщині офіційно спростовують, наголошуючи, що бої носять локальний характер.

Проте ці заяви контрастують з оцінками експертів. Юрій Бутусов наголошує на необхідності негайних рішень: «Без ротації командирів і підкріплення ЗСУ на Курщині ми втратимо не лише позиції, а й людей». ISW додає, що росіяни використовують слабкість України через відсутність американської розвідки та зброї, що посилює кризу.

Чому ситуація критична?

Кілька факторів роблять становище ЗСУ на Сумщині та Курщині вкрай небезпечним:

  1. Прорив кордону. Захоплення Новенького та вогневий контроль траси Суми – Суджа відрізають логістику.
  2. ДРГ ворога. Диверсії розпорошують українські сили, послаблюючи оборону.
  3. Перевага росіян. Більша кількість військ і техніки дає їм змогу тиснути безперервно.
  4. Відсутність підтримки. Призупинення ударів ATACMS і розвідданих від США ускладнює контрнаступ.

Якщо ЗСУ не вдасться стабілізувати фронт, оточення на Курщині та падіння Сум стануть реальністю. Часу на реакцію обмаль — можливо, лічені дні.

Висновок: Чи врятуємо Сумщину та Курщину?

Російська армія прориває кордон на Сумщині, ставлячи ЗСУ перед загрозою оточення на Курщині. Ситуація критична: ворог захопив Новеньке, тримаючи під прицілом трасу на Суджу, а Суми можуть стати наступною мішенню. Генштаб запевняє, що тримає контроль, але експерти б’ють на сполох, закликаючи до термінових дій. Без підкріплення, логістики та міжнародної підтримки Україна ризикує втратити ключові позиції. Чи вдасться зупинити наступ? Діліться думками в коментарях.

За матеріалами українських медіа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *