Україна проти фонду видобутку корисних копалин для військової допомоги США: деталі переговорів

Україна активно протистоїть вимогам США щодо створення фонду у розмірі 500 мільярдів доларів, який мав би компенсувати військову допомогу, надану Вашингтоном. Ця пропозиція викликала серйозні суперечки між країнами, оскільки Україна вважає, що реальна сума допомоги значно менша. У статті розглядаються ключові аспекти переговорів, позиції сторін та можливі наслідки для України.

Позиція України щодо фонду

Україна категорично відхилила пропозицію США про створення фонду у розмірі 500 мільярдів доларів. За словами українського чиновника, який бере участь у переговорах, реальна сума військової допомоги становить близько 90 мільярдів доларів, що в п’ять разів менше заявленої США суми. Цей фонд мав би фінансуватися за рахунок видобутку корисних копалин та інших природних ресурсів України, що викликало критику з боку української влади.

Реакція США та позиція Трампа

Президент США Дональд Трамп активно тисне на Україну, щоб та прийняла пропозицію. Він заявив, що США мають отримати компенсацію за допомогу, надану Україні, і наголосив на важливості економічних зв’язків між країнами. Трамп також зробив кілька суперечливих заяв, зокрема про те, що США можуть виключити Україну з мирних переговорів із Росією.

Пропозиція США та її критика

Початкова пропозиція США передбачала, що 50% доходів від видобутку корисних копалин, нафти, газу та портів будуть спрямовані до фонду. Ця ідея викликала аналогії з колоніалізмом минулих століть. Наразі пряма вимога щодо 50% відсутня, але питання гарантій майбутньої допомоги залишається основним бар’єром у переговорах.

Позиція Зеленського та його вимоги

Президент України Володимир Зеленський наполягає на тому, що будь-яка угода має бути підписана в присутності лідерів обох країн. Він також вимагає зустрічі з Трампом перед будь-якими переговорами між США та Росією. Зеленський підкреслює, що Україна не може допустити втрати своїх стратегічних ресурсів і має забезпечити власні інтереси.

Економічні та політичні наслідки

Створення фонду може мати серйозні економічні та політичні наслідки для України. З одного боку, це може забезпечити додаткові кошти для відбудови країни, але з іншого – поставити під загрозу її економічну незалежність. Крім того, відсутність гарантій майбутньої допомоги з боку США може погіршити відносини між країнами.

Висновок

Переговори між Україною та США щодо створення фонду для компенсації військової допомоги залишаються напруженими. Україна наполягає на захисті своїх інтересів і не готові йти на поступки, які можуть загрожувати її економічній та політичній незалежності. Підсумки цих переговорів матимуть величезний вплив на майбутнє України та її відносини зі США.

За матеріалами Bloomberg

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *