Зеленський розкрив деталі переговорів США та Росії та назвав загрози для України

Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю Associated Press вперше розкрив деталі переговорів між США та Росією, які ведуться без участі України. Він зазначив, що такі переговори становлять серйозну загрозу не лише для України, але й для всього світу. Глава держави наголосив, що виключення України з переговорного процесу може призвести до небезпечних наслідків.

Про переговори щодо закінчення війни

Зеленський підкреслив, що Росія не зацікавлена в мирних переговорах, які могли б розцінити як поразку. Він закликав продовжити діалог між Києвом і Вашингтоном для розробки плану припинення вогню. Президент також вказав, що США могли б змусити Росію сісти за стіл переговорів, застосовуючи санкції проти російської енергетичної та банківської сфер, а також продовжуючи військову підтримку України.

Про переговори США та Росії

Зеленський відреагував на заяви президента США Дональда Трампа, який повідомив про «серйозні дискусії» між Вашингтоном і Москвою. Український лідер зазначив, що будь-які переговори про Україну без її участі є небезпечними. Він наголосив, що компроміс із Росією без покарання за агресію стане небезпечним прецедентом для світу.

 «Якщо світ піде на компроміс із Путіним, це стане сигналом, що агресія працює. Інші авторитарні лідери побачать, що він знищив суверенітет України і йому це зійшло з рук. Ось чому будь-які американсько-російські переговори про Україну без України є небезпечними», – сказав Зеленський.

Про переговори з Трампом

Президент України також розповів про домовленість із Трампом провести особисту зустріч для обговорення шляхів завершення війни. Він висловив сподівання, що така зустріч відбудеться незабаром. Зеленський підкреслив, що для ефективного діалогу з Росією необхідна участь США, України та Європейського Союзу.

Про гарантії безпеки

Зеленський наголосив, що будь-яка угода з Росією без належних гарантій безпеки лише створить передумови для нової агресії. Він підкреслив, що членство України в НАТО залишається пріоритетним варіантом для забезпечення безпеки країни. Президент також зазначив, що українська армія, яка налічує 800 тисяч військових, могла б стати стратегічним активом для альянсу.

«Я дійсно вірю, що це найдешевші гарантії безпеки, які може отримати Україна, найдешевші для всіх. Це була б велика перемога для Трампа», – сказав Зеленський.

Розміщення військ союзників в Україні

Зеленський також прокоментував французьку ініціативу щодо розміщення європейських сил в Україні для стримування російської агресії. Він висловив скептицизм щодо цієї ідеї, оскільки залишаються відкритими питання щодо структури командування, чисельності військ та їхніх повноважень.

Відповідь на заяву держсекретаря США Рубіо

У відповідь на заяву держсекретаря США Марко Рубіо про те, що війна відкинула Україну на століття назад, Зеленський запросив його відвідати країну. Президент зазначив, що Рубіо повинен побачити наслідки російської агресії та зусилля українського народу у боротьбі за безпеку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *