Відкриття, що сколихнули світ: найважливіші знахідки 2024 року у Єгипті

Досліджуючи минуле Єгипту, вчені цьогоріч зробили численні відкриття, які дозволяю по-новому побачити минуле регіону. Археологи знайшли неоціненні артефакти, гробниці та навіть докази одних з перших у світі хірургічних операцій.

2024 рік приніс безліч знахідок, пов’язаних зі Стародавнім Єгиптом. Дослідники виявили численні артефакти та свідчення, які розкривають багату історію та культуру Єгипту, пише Live Science.

Перша астрономічна обсерваторія

археологи, археологія, Єгипет, гробниця, поховання, обсерваторія, відкриття, артефакти, споруда, фараон, правитель, розкопки, історія, культураНа території об’єкту вдалося виявити кам’яний сонячний годинни
Фото: Egyptian Ministry of Tourism and Antiquities

Датована шостим століттям до нашої ери, ця Г-подібна споруда площею 850 квадратних метрів має східні ворота, що дозволяють спостерігачам відстежувати небесні рухи.

На території об’єкта вдалося виявити кам’яний сонячний годинник і різьблення із зображенням спостерігача, який стежить за сонцем, що свідчить про глибоке розуміння астрономії стародавніми єгиптянами.

Гробниця доньки правителя

археологи, археологія, Єгипет, гробниця, поховання, обсерваторія, відкриття, артефакти, споруда, фараон, правитель, розкопки, історія, культураПоховання дочки управителя
Фото: Egyptian Ministry of Tourism and Antiquities

Ще однією визначною знахідкою є гробниця Іді, дочки управителя часів правління Сенвосрета I (1961-1917 рр. до н. е.). Її двошарові труни, прикрашені вигадливими написами, мали допомогти їй у потойбічному житті.

Хоча гробницю розрабували задовго до офіційних досліджень, частини скелета двічини збереглися.

Мумії з золотими язиками

археологи, археологія, Єгипет, гробниця, поховання, обсерваторія, відкриття, артефакти, споруда, фараон, правитель, розкопки, історія, культураУ січні 2024 року вдалося знайти два язики, а в грудні — ще 13
Фото: Egyptian Ministry of Tourism and Antiquities

Золоті язики, які, за повір’ям, допомагали померлим розмовляти в потойбічному світі, виявили у єгипетській провінції Мінья.

У січні 2024 року вдалося знайти два язики, а в грудні — ще 13. А тому загальна кількість язиків досягла 29, що демонструє їхнє культурне значення.

Меч Рамзеса II

археологи, археологія, Єгипет, гробниця, поховання, обсерваторія, відкриття, артефакти, споруда, фараон, правитель, розкопки, історія, культураПід час розкопок у військовій казармі на північному заході Єгипту, археологи виявили бронзовий меч з ім’ям фараона Рамзеса II
Фото: Live Science

Під час розкопок у військовій казармі на північному заході Єгипту, археологи виявили бронзовий меч з ім’ям фараона Рамзеса II.

Дослідники вважають, що цей артефакт був подарунком офіцерові від фараона та мав практичне, а не церемоніальне призначення. Вік знахідки становить приблизно 3200 років, що збігається з часами зростання небезпеки від лівійців.

Гробниця Неб-Неб-Афа

У Дахшурі 4300-річна гробниця, прикрашена яскравими настінними розписами, зображує повсякденне життя стародавнього Єгипту.

На цих ілюстраціях зображені осли, що молотять зерно, кораблі, що пливуть Нілом, і галасливі ринки. Гробниця належала чиновнику Неб-Неб-Афу та його дружині Ідет, жриці богині Хатор.

Забруднення древньої гавані міддю

Аналіз донних відкладів біля гавані Великої піраміди виявив рівень забруднення міддю, який у п’ять-шість разів перевищував природний фоновий рівень.

Це забруднення, що датується 4 500 роками, збігається з періодом будівництва пірамід Гізи і проливає світло на промислову активність тієї епохи.

Гробниці Асуану

В Асуані вдалося знайти понад 30 гробниць, висічених у схилі пагорба, що охоплюють період від шостого століття до н. е. до перших століть н. е.

Багато з похованих були дітьми, а найпоширенішими причинами смерті стали анемія та інфекційні захворювання.

Галюциногенні ритуали

Чаша із зображенням бога Беса, якій 2200 років, містить сліди галюциногенної речовини, що свідчить про її використання в ритуалах.

Ці церемонії могли відтворювати міфологічні історії, такі як казка про Беса, який заспокоює кровожерливу богиню Хатор за допомогою напою з наркотичною речовиною.

Лікування раку 4500 років тому

Ще один доказ медичних інновацій виявили у 4500-річному черепі зі слідами спроби видалення пухлини.

Хоча процедура була невдалою, вона відображає ранні спроби лікування раку в епоху пірамід Гізи.

Храм у скелі

археологи, археологія, Єгипет, гробниця, поховання, обсерваторія, відкриття, артефакти, споруда, фараон, правитель, розкопки, історія, культураВ Атрібісі вдалося знайти 2100-річний храм, захований у скелі

Фото: Marcus Müller, Athribis Project

В Атрібісі вдалося знайти 2100-річний храм, захований у скелі.

На місці знахідки збереглися рельєфи, що зображують царя Птолемея VIII, який приносить жертви левоголовій богині Репіт, а також астрономічні символи, такі як декано-зірки з людиноподібними тілами і головами тварин, що використовувалися для вимірювання часу.

Ці відкриття є важливою частиною зусиль, спрямованих на збереження спадщини Стародавнього Єгипту. Численні артефакти та знахідки свідчать про розвиток та культуру минулого.

Фокус

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *