Живуть без благ цивілізації: на Закарпатті заховалося найменше село України

Зараз у селі мешкають переважно пенсіонери
Село Чикош-Горонда розміщене на межі Мукачівського та Берегівського району і є відносно молодим населеним пунктом. Та найменшим воно вважається не лише за площею, яка налічує всього 2, 8 км2, але й за населенням.

Ближче до кінця 20-го століття, громадяни почали масово покидати село. Хтось виїздив за кордон у пошуках роботи, молодь – на навчання, йдеться у сюжеті телеканалу М-студіо.

На сьогодні, згідно з переписом, населення села налічує 44 особи.

До села ми потрапили зі сторони населеного пункту Гать. Перше, що потрапляє в око, відсутність будинків. Де–не–де видніються дахи.

Натрапили на двір, де розташована багатоповерхівка. Проте мешканців тут небагато. Пані Мар’яна проводить невелику екскурсію.

Демографічна криза тут триває вже декілька десятків років. Головна причина, кажуть місцеві – відсутність належних умов для життя.
Проживають у селі всього двоє дітей.

До школи змушені щоденно доїжджати у Берегово. А з відсутністю дорожнього покриття це справжнє випробування, зазначає пані Ганна. Зараз у селі мешкають переважно літні люди.

А ті, що працездатні розповідають, що на роботу змушені їздити до сусіднього Берегова, адже вдома зайнятості немає жодної.

У 2024 році у селі Чикош немає ані належної інфраструктури, жодного закладу освіти, медичної установи та навіть магазину. Жителі тут просто ізольовані від цивілізації. Староста каже, відновити або навіть частково покращити стан доріг вони невзмозі через брак фінансування. На території села є медичний пункт, та вже близько 10-ти років двері тут замкнені. Місцеві змушені проходити лікування у закладах охорони здоров’я Мукачева та Берегова.

На питання, чи планують тут розгорнути хоча б фельдшерський пункт – староста каже, що наразі це не рентабельно.
Місцеві мешканці зізнаються, що просто втомилися жити без елементарних благ цивілізації.
Виїхати не мають змоги, та все ж хочуть аби вдома у них були гарні умови і влада нарешті забезпечила Чикош хоча б елементарними потребами для комфортного життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *