Справжня мета Плану Перемоги Зеленського – прямі переговори з Кремлем
План Перемоги, який Зеленський повіз презентувати Байдену, містить вимогу членства України в НАТО.
Ідея по суті – вірна. Бо лише членство в НАТО є гарантією безпеки України після війни.
Але!
Ставити таку вимогу до Президента США за 5 тижнів до виборів?
Серйозно?
Хтось вірить, що Байден за останні 36 днів свого президентства встигне організувати для Зеленського рішення усіх 32 країн НАТО?
Хіба так вирішуються такі геополітичні рішення?
Хіба при цьому дають інтервʼю зі словами, що думка про те, що американський лідер Джо Байден відмовиться від запропонованого Україною Плану перемоги, є “жахливою”.
“Це означало б, що Байден не хоче закінчувати війну в будь-який спосіб, який заперечує перемогу Росії”, – заявив президент Зеленський.
Але у Зе – свій стиль.
І це не вперше.
Ось як описує першу зустріч Президентів Зеленського та Байдена у 2021 автор книги “Останній політик”:
“Коли Зеленський сідав із Байденом в Овальному кабінеті, актор із хрипким голосом, здавалося, не звертав уваги на сумніви Байдена. Він також, здавалося, майже навмисно не знав про моральний кодекс Байдена. Тоді як Байден очікував, що Зеленський розпочне вдячність за американську підтримку, Зеленський наповнив свій виступ довгим списком вимог, ніби він ніколи більше не мати можливість поспілкуватися з американським президентом. Здавалося, у нього не було часу на компліменти, він просто опустив їх.
Зеленський прямо врізав: йому потрібно в НАТО.
Різниця у віці — Байден більш ніж на тридцять років старший — була надзвичайно очевидною. Байден докладав усіх зусиль, щоб передати деяку мудрість, яка могла б послабити завзяття молодшого чоловіка. Якими б не були аргументи України щодо приєднання до альянсу, більшість країн Західної Європи не підтримала це. В України не було голосів, тому це не той момент, щоб форсувати це питання.
Прохолодна відповідь Байдена схвилювала Зеленського. І в збудженому стані розчарування заглушило його здатність до логіки. Після благання приєднатися до НАТО він почав читати лекцію про те, що ця організація насправді є історичною реліквією, значення якої стає все меншим. Він сказав Байдену, що Франція та Німеччина збираються вийти з НАТО.
Це був абсурдний аналіз і кричуща суперечність. І це розлютило Байдена”.
Пройшло 3 роки.
Show must go on?
Не тільки.
Бо, схоже, максималістський План Перемоги написаний тільки для того, щоб не отримати завідомо неможливу підтримку, звинуватити союзників у зраді та перейти до переговорів з РФ.
Стук, грюк – аби з рук.