Що спільного у секретного архіву Ватикану і сховища Судного дня

На нашій планеті знаходиться багато секретних споруд і природних місць, але серед них можна виділити ті, куди дуже складно потрапити, або навіть неможливо.

Одним із найвідоміших секретних місць на Землі, куди намагаються потрапити звичайні люди, є Зона 51 у США. Але насправді, на нашій планеті повно об’єктів, які ретельно охороняють і куди нікому не дозволено вхід. Видання IFLScience пропонує ближче познайомитися з п’ятьма такими забороненими секретними місцями на Землі, передає Фокус.

Острів Норт-Сентінел

Цей острів розташований у Бенгальській затоці й належить Індії. Тут мешкає найбільш ізольована у світі група людей, яка відкидає будь-які контакти з іншими жителями нашої планети. Цей корінний народ називається сентінельці і вони люто захищають свій вкритий джунглями острів від вторгнення чужинців.

острів Норт-Сентінел

Острів Норт-Сентінел, площею майже 60 кв.км, є одним із найвідоміших у групі Андаманських островів. Влада Індії офіційно заявила, що не втручатиметься в життя сентінельців через небезпеку зруйнувати їхнє середовище існування і принести туди хвороби, від яких в аборигенів немає імунітету. Усі спроби відвідати острів місцеві жителі припиняють, і найвідоміший приклад такого захисту свого будинку відноситься до 2018 року. Тоді американський місіонер спробував нелегально потрапити на острів Норт-Сентінел, імовірно, з метою навернути аборигенів до християнства. Але сентинельці його вбили стрілою з лука, коли місіонер наближався до острова.

Індійська берегова охорона тепер патрулює води Бенгальської затоки й в такий спосіб підтримує сувору заборону влади на відвідування острова.

Секретний архів Ватикану

Ватиканський секретний архів, який 5 років тому перейменували на Ватиканський апостольський архів, був заснований на початку 17 століття. Це сховище всіх особистих документів глав Католицької церкви.

Протягом понад 250 років доступ до цих документів був повністю закритий, але 1881 року Папа Римський Лев XIII зняв деякі обмеження і дозволив католицьким ученим отримати доступ до секретного архіву.

архів Ватикан

Але сьогодні архів залишається закритим для всіх туристів і журналістів. У це сховище можуть потрапити лише далеко не всі вчені, які займаються вивченням релігії. Але навіть вони не можуть вивчити весь вміст архіву. Відомо, що в сховищі знаходяться стелажі з секретними документами, загальна протяжність яких становить приблизно 85 км.

Сховище Судного дня

Цей об’єкт, який називається Всесвітнє насіннєсховище, розташований на острові Шпіцберген. Це найпівнічніше місце на Землі, де постійно живуть люди.

Неофіційно цей об’єкт, який розташований за Полярним колом, називають Сховище Судного дня. У ньому зберігається насіння більш ніж 1,3 млн видів рослин з усього світу. Таким чином вчені створили склад насіння, яке може стати в пригоді в тому разі, якщо на Землі станеться катастрофа планетарного масштабу, зокрема і ядерна війна.

Сховище Шпіцберген

Сховище розташоване всередині гори й знаходиться на глибині 130 метрів. Воно може витримати всі землетруси, вибух ядерної бомби й підвищення рівня світового океану. Доступ до сховища звичайним людям суворо заборонений.

Зміїний острів

Кеймада-Гранді або Зміїний острів, виявився відрізаним від материкової частини Бразилії приблизно 11 тисяч років тому, і тоді місцеві змії почали еволюціонувати по-іншому, ніж їхні родичі в Південній Америці.

На острові площею всього 0,43 кв.км мешкають одні з найнебезпечніших змій на Землі. Зокрема, на цьому острові мешкають змії виду острівний ботропс. Укус такої змії викликає у людини дуже швидке відмирання тканин і призводить до смертельного результату протягом години.

острів Кеймада-Гранді

Зараз учені вважають, що на кожен квадратний метр острова припадає одна смертоносна змія.

Уряд Бразилії заборонив відвідувати острів Кеймада-Гранді. Виняток робиться тільки для вчених, які вивчають змій, але якщо ті дотримуються всіх заходів безпеки.

Церква Марії Сіонської

Згідно з легендами, знаменита християнська реліквія під назвою Ковчег Заповіту, зберігається в Церкві Марії Сіонської в Аксумі, Ефіопія (Африка). Вважається, що цю реліквію охороняють спеціально навчені люди, які нібито мають вбивати будь-кого, хто спробує поглянути на неї.

Церква Марії Сіонської в Аксумі

Достеменно невідомо, що знаходиться всередині церкви, адже ніхто не може поглянути на цю реліквію. Але на загальний огляд виставляють, як заявляють служителі Ефіопської православної церкви, копію Ковчега Заповіту. Деякі вчені не впевнені в тому, що ця священна реліквія зберігається в цьому місці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *