Астрономи придумали простий спосіб пошуку позаземного життя

Цей спосіб підказала сама Сонячна система.

Найкращий спосіб знайти позаземне життя – це шукати планети, які мають помітно меншу кількість вуглекислого газу в атмосфері порівняно з іншими планетами тієї самої планетної системи. Про це йдеться у новому теоретичному дослідженні, результати якого були опубліковані у журналі Nature Astronomy.

Аналізуючи можливості космічного телескопа НАСА “Джеймс Вебб”, дослідники запропонували теорію, яка має спростити пошуки позаземного життя. На їхню думку, імовірність життя завжди буде вищою на планетах, де вуглекислого газу менше, ніж на інших планетах тієї самої зірки. Якщо йдеться саме про планету земного типу, така різниця у складі атмосфери може свідчити про наявність рідкої води на планеті, а це підвищує шанс того, що там існує життя.

Дослідники зауважують, що такий метод є значно ефективнішим і технічно простішим ніж ті способи, до яких вчені вдавалися раніше.

Зазначається, що наразі астрономам відомо про понад 5200 планет за межами нашої Сонячної системи. Щоб звузити коло планет, потенційно придатних для життя, сьогодні дослідники вимірюють відстань від планети до її зірки та час її обертання навколо зірки. Але такий підхід, за словами вчених, не дає змоги прямо підтвердити, чи такі планети справді придатні для життя і чи мають вони рідку воду на своїй поверхні.

“Ідея прийшла до нас, коли ми спостерігали, що відбувається з планетами земної групи в нашій системі”, — сказав співавтор дослідження Аморі Тріо.

Порівнюючи Землю з її безпосередніми сусідами в Сонячній системі, дослідники виявили, що наша планета є єдиною, наразі відомою, що містить рідку воду, але ще одна важлива відмінність полягає в тому, що вона містить значно менше вуглекислого газу в атмосфері.

“Єдиний процес, який може видалити стільки вуглецю з атмосфери, — це потужний водний цикл, що включає океани рідкої води”, — пояснюють дослідники.

УНІАН

*****************

Шановні добродії, дорогі українці, долучайтесь до допомоги ЗСУ. За ваші кошти БФ “Полонія” придбає для наших ЗСУ автомобілі та іншу необхідну техніку і матеріали. Вся інформація про використання Ваших коштів буде публікуватись на сайті fenixslovo.com:

Одержувач:  БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ “БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД “ПОЛОНІЯ”

 Код Одержувача:        45182991

Банк Одержувача:       АТ «ОТП БАНК» в м. Київ

МФО                                300528

Рахунок №                     UA743005280000026000000034874

 Для допомоги ЗСУ.

 РАЗОМ МИ ПЕРЕМОЖЕМО!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *