“На жаль, час вийшов”: 15 000 вчених заявили про загрозу цивілізаційного колапсу до 2100 року

Швидка зміна навколишнього середовища Землі може зрештою призвести до глобальної катастрофи епічних масштабів. Такий сценарій, що призведе до колапсу суспільства, може бути втілений уже до кінця цього століття.

Про це йдеться у статті, опублікованій в журналі BioScience. Її підписали понад 15 000 вчених з 161 країни світу. Дослідники заявляються, що “життя на планеті Земля перебуває в облозі”, оскільки людство стрімко наближається до екологічного колапсу.

“Протягом кількох десятиліть вчені постійно попереджали про майбутнє, позначене екстремальними кліматичними умовами через зростання глобальної температури, спричинене постійною діяльністю людини, яка викидає в атмосферу шкідливі парникові гази”, – йдеться в статті.

Тепер же, зазначають вчені, “на жаль, час вийшов”.

Один з провідних авторів дослідження докторант Університету штату Орегон (УШО) Крістофер Вольф попереджає, що надія на порятунок є лише за умови вжиття досить радикальних заходів.

За його словами, необхідно розв’язувати корінну проблему людства, яке “бере від Землі більше, ніж вона може безпечно віддати”. Якщо ж не вжити заходів, ми станемо свідками “потенційного колапсу природних і соціально-економічних систем”, після яких буде новий світ – з “нестерпною спекою і нестачею харчових продуктів і прісної води”.

У своїй роботі вчені зазначили, що у 2023 році численні кліматичні рекорди були побиті з “величезним відривом”. Окремо вони відзначили надзвичайно активний сезон лісових пожеж у Канаді у 2023 році, який, на їхню думку, “може свідчити про переломний момент у новому пожежному режимові”.

Професор лісового господарства УШО Вільям Ріппл також заявив, що 2023 рік приніс “глибоко тривожні закономірності”, і людство не вжило майже жодних заходів, аби виправити ситуацію.

“Ми також не виявили значного прогресу в боротьбі людства зі зміною клімату”, – цитує Ріппла Futurism.

Вчені вказали, що основною причиною кліматичних змін є індустрія викопного палива, але її діяльності також сприяють представники уряду, які її субсидують. Згідно з документом, лише у США між 2021 і 2022 роками субсидії на викопне паливо фактично подвоїлися з 531 мільярда доларів до трохи більше ніж 1 трильйона доларів.

Вчені закликають сприймати кліматичну надзвичайну ситуацію як “системну, екзистенційну загрозу”. В першу чергу вони закликають відмовитися від викопного палива, а також розпочати боротьба з “надмірним споживанням багатих”. Це може стати кроком до того, щоб уникнути подальшої катастрофи до кінця XXI століття.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *