Чому не можна пити каву з їжею: дієтолог розкрила всю правду
Кава — доволі популярний напій. Сьогодні існує багато її видів і способів приготування. Часто до філіжанки ароматного напою беруть десерт або ж повноцінний приймання їжі. Проте є й люди, які побоюються пити каву разом із їжею.
То чи можна пити каву під час їжі, розповіла дієтолог Тетяна Лакуста на своїй сторінці в Instagram.
Який вплив має кава на рівень заліза
За різними даними, 70-80% дорослих людей п’ють каву щодня або інші напої, які містять високий рівень кофеїну. Напої, що містять фенольні кислоти перешкоджають всмоктуванню заліза в кишківник. Саме це й створює дефіцит заліза.
Перелік напоїв за вмістом кофеїну:
- М’ята — знижує на 73%
- Чорний чай – 79-94%
- Липа – 52%
- Вербена – 59%
- Ромашка – 47%
- Кава – 40 %
Це означає, що якщо споживати вище перераховані напої разом із їжею, то всі корисні речовини просто не будуть всмоктуватися у кров та інші структури організму. Варто зазначити, що безкофеїнова кава матиме той самий ефект.
Для того, щоб насичувати своє тіло користю, варто пити каву через 30-60 хвилин після того, як ви поїли. До речі, часто кава з молоком або цукром може сприйматися шлунком як приймання їжі, що відтерміновує почуття голоду.
Тому експерт радить дотримуватися такої послідовності: спочатку основна їжа, потім, якщо все ще є бажання, кава.
Крім того, дієтолог рекомендує раз на рік здавати аналіз на феритин і загальний аналіз крові, щоб перевіряти рівень заліза.