Психологиня Наталія Холоденко “наїхала” на Ірину Фаріон: я не вважаю, що російська мова – це мова агресора

Відома українська психологиня Наталія Холоденко заявила, що не вважає російську мову – мовою агресора. Вона переконана, коли українців насильницьким шляхом через приниження та образи змушують переходити на рідну мову, як це робить, на думку знаменитості, колишній нардеп Ірина Фаріон, це призводить лише до розколу всередині країни.

Холоденко спробувала донести, що вона не виступає за російську мову, але водночас не засуджує людей, які навіть після 24 лютого продовжили говорити мовою окупанта. На думку психолога, так відбувається тому, що до початку повномасштабної війни, протягом 30 років незалежності, влада не робила реальних кроків для українізації населення. Такою думкою Наталія поділилася в інтерв’ю Аліні Доротюк для її YouTube-каналу.

“Я не вважаю, що російська мова – це мова агресора. У мене в побуті реально є люди, з якими я спілкуюся російською мовою. Це люди, які не говорять українською – естонці, казахи. Я не можу начхати туди, де я беру. Це просто нечесно. Ця полеміка “фаріонівська” призводить до того, що люди починають формально, зовні видавати україномовний контент, а всередині – вони ненавидять. Тому, що їх приводять до цього через осуд. Є люди, які ще подумати не встигли, а на них вже накинулися із засудженням”, – прокоментувала Холоденко.

Вона наголосила, що державна мова в Україні має бути одна – українська. Однак, позбутися російської в побуті так швидко повністю не вдасться, оскільки довгі роки мова агресора не тільки дозволялася, а й була основною в багатьох українських школах та університетах. Як доказ Холоденко показала свою дисертацію 2011 року, анотацію до якої обов’язково треба було написати українською, англійською та російською мовами.

Психологиня Наталія Холоденко ''наїхала'' на Ірину Фаріон: я не вважаю, що російська мова – це мова агресора

“30 років не проводилася реальна робота над тим, щоб українське суспільство було україномовним. Визнаймо це. Було заборонено писати та публікувати українською мовою наукові статті. Докторські захисти певний період тільки в Москві проводилися. Вони все робили для того, щоб інтелектуальна еліта була винятково російськомовною… Те ж створювалося на рівні шкіл. Я ходила в українську школу, але я спілкуюся зі своїми однолітками й вони ходили до російських шкіл. У них все оточення було російськомовним. За що ми їх зараз засуджуємо? За те, що вони за один день не хочуть перемикнутися? ” – висловилася Холоденко.

Психологиня категорично не погоджується з риторикою Фаріон, яка засуджує російськомовних українців. Холоденко навіть припустила, що філолог може бути агентом ФСБ, оскільки, на її думку, працює над розколом в українському суспільстві.

Психологиня Наталія Холоденко ''наїхала'' на Ірину Фаріон: я не вважаю, що російська мова – це мова агресора

“Її діяльність вчить тому, щоб українці ненавиділи одне одного. Вона принижує людей. Вона вчить на публічному рівні принижувати людей, робити це вишукано та зарозуміло. Якщо ми говоримо про те, що ми рухаємось до Євросоюзу, то в Європі та Америці така людина не могла б обіймати жодну посаду в жодному державному виші. Таку неповагу виявляти. Коли їй ставлять конкретне запитання: “Як ви ставитеся до російськомовних солдатів?” А вона відповідає: “Це трофеї Путіна”… Завіса! Іди скажи це в обличчя матері, яка поховала цей “трофей”, – поділилася думкою психологиня.

Холоденко вважає, що своїми заявами щодо російської мови та російськомовних військових ЗСУ Фаріон демотивує захисників, а це справжній злочин.

“Я дивилася інтерв’ю азовців, яких обміняли. Вони сказали: “Нам предлагали коллаборацию с русскими спецслужбами или расстрел. И мы все сказали: расстрел так расстрел”. Він сказав це російською мовою. Але ж я розумію, що це не просто подвиг – людина кров’ю довела, що вона за Україну. Я поважаю цих людей і я не хочу, щоб на них плювала Фаріон, яка сидить у Львові, яка виросла в іншому оточенні, у якої, як я розумію, в сім’ї ніхто не служить. Говорити такі речі, демотивувати військових – це злочин. Є грузини, які воюють за Україну, є чеченці. Вони говорять російською. Вона ображає їх усіх”, – резюмувала психологиня.

Раніше Холоденко заступилася за співачку Олю Полякову, яку українці зацькували за захист російської мови, а також актрису Ольгу Сумську, яку звинуватили в участі у російськомовній виставі. Зірка запевнила, що вони проукраїнськи налаштовані, а хейтери просто намагаються згаяти на медійних людях свою злість.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *