«Мова – має значення», – цей крилатий вислів отримує особливий зміст, коли бачиш яку зарплату має Уповноважений із захисту державної мови
На своїй сторінці у фейсбуці відомий закарпатський адвокат Иван Филип опублікував цікавого листа, який направило якомусь громадянину Борису Стельмащуку Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови:
«Для когось мова має ще і яке велике значення: за липень цей мовний чиновник отримав, тільки вдумайтесь за що, а за все, що лише могла придумати ця бюрократична мафія чиновників –115 279.009 грн. Дуже потрібна посада і тринькання бюджетних коштів під час війни… і таких там засіло десятки тисяч трутнів.»
Шановні наші громадяни, тільки вдумайтесь з чого складається ця астрономічна зарплата: «У липні 2022 року Уповноваженому із захисту державної мови нараховано заробітну плату у розмірі 115279, 09 грн., в т.ч. посадовий оклад за фактично відпрацьований у розмірі 11426, 57 грн., надбавку за вислугу років у розмірі 2400,00 грн., надбавку за інтенсивність праці у розмірі 11200,00 грн., матеріальну допомогу у розмірі 56524 грн., оплату часу відпустки у розмірі 10677, 20 грн., індексацію заробітної плати у розмірі 548,72 грн., премію місячну у розмірі 22500, грн.».
(Прим. – повністю збережені помилки та орфографія листа)
Фантастика! Скромний місячний оклад нікому не потрібного чиновника в 12 тис. грн перетворюється в десятикратну зарплату. Мені, старому чиновнику, таке нахабство, така жадібність і така «винахідливість» в дерибані коштів платників податків, навіть, не снилася.
«Добра зміна» виросла!
Не буду зупинятись на необхідності посади Уповноваженого із захисту державної мови й це при тому, що державну мову захищає Конституція України та ряд спеціальних законів, а проконтролювати дотримання чинного мовного законодавства можуть спокійно відповідні міністерства, органи місцевого самоврядування тощо.
Зупинюсь тільки на деяких моральних принципах, яких би мав дотримуватись щирий патріот. Адже таким має й бути якраз і Уповноважений. Посада зобов’язується.
Заробітна плата нашого «щирого патріота» – це десять-дванадцять заробітних плат вчителів української мови, які, своєю професією навчають і захищають українську мову.
Від кого більше користі для держави? Від десяти вчителів української мови та літератури чи від нашого Уповноваженого»? Думаю, що питання риторичне.
Заробітна плата Уповноваженого – це заробітна плата, з різними надбавками, десяти висококласних хірургів. Так від кого більше користі? Від «захисника української мови» чи від лікаря, який старається, щоб українська нація була здоровою.
Заробітна плата Уповноваженого – це заробітна плата – одного – трьох захисників нашої вітчизни, які зі зброєю в руках захищають якраз цього Уповноваженого, щоб він мав змогу отримувати таку фантастичну зарплату.
Можна ще сказати, що зарплата нашого «щирого українця» – це 60-70 пенсій наших пристарілих громадян. Бачимо, яка «висока мораль» у цього «захисника української мови»
Ми написали тільки про одного високопосадового «трутня», а скільки їх зараз, в часи війни, «крутиться» на різних хлібних посадах з астрономічними зарплатами? А це дуже риторичне питання.
Може б Президенту України, у таку важку годину для нашої країни, час навести порядок у своїх «авгієвих конюшнях».
Післямова. Я за освітою не філолог і тому мені інколи, думаю, можна пробачити помилки в тексті. Але як віднестись до офіційного листа Секретаріату Уповноваженого із захисту української мови, якщо я знайшов там три помилки, а філолог, думаю знайде більше?