З дня на день в Україні будуть розгорнуті зенітні ракетні комплекси Starstreak з Великобританії

Прем’єр Великобританії Боріс Джонсон стримав слово. В Україну прибувають зенітні ракетні комплекси Starstreak. Зенітні ракети британського виробництва, буквально цими днями будуть розгорнуті в Україні.

Міністр оборони Великобританії Бен Уоллес розповів сьогодні журналістам, що система Starstreak – це ракети, політ яких втричі перевищує швидкість звуку і незабаром будуть готові до їх використання збройними силами Україні проти ворожих гелікоптерів і літаків.

Starstreak (буквально “зоряний слід”) – британський зенітно-ракетний комплекс середнього радіуса дії, призначений для поразки вертольотів і літаків противника. Дальність дії ракет Starstreak сягає до 7 кілометрів.

Starstreak також позначають Starstreak HVM (High Velocity Missile – високошвидкісна ракета). Конструкція дозволяє розігнати суббоєприпаси до швидкості близько 3500 км/год, що нівелює будь-які протиракетні маневри супротивника.

Позиціюється виробником як багатоцільовий комплекс.

Після пуску і розгону ракети до швидкостей понад 3 махів, відбувається відділення трьох суббоєприпасів, що наводяться далі за принципом “лазерна стежка” (напівавтоматичне командне наведення по лазерному променю, так званому “приборканий промінь”, за кордоном позначається як SACLOS beam-riding.

Використання в бойовій частині трьох кінетичних вольфрамових субелементів, кожен з яких має свою осколкову бойову частину, збільшує ймовірність успішного ураження цілі противника.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *