23 цікаві факти про Біблію
Відомо, що Біблія – це зібрання письмових творів, які дійшли до нас із давніх-давен. Вже сам собою цей факт є цікавим, адже, коли з’явилися перші книги Біблії, навіть писемності в сучасному її розумінні ще не існувало. Наприклад, той самий грецький лист виник через кілька століть після здобуття євреями Тори. Але не тільки цим цікавою є ця унікальна Книга.
- Період написання Біблії становить приблизно 1800 років.
- Зараз Біблію можна прочитати 2000 мовами світу.
- Перші біблійні тексти писалися не тільки давньоєврейською, а й фінікійською, арамейською мовами.
- Першим перекладачем Біблії стала не одна людина, а 72 знавці, надіслані з Єрусалиму до Єгипту на запрошення царя Птолемея II Філадельфа.
- Переклад творів Книги грецькою мовою здійснювався єврейськими мудрецями. Зараз він відомий під назвою “Септуагінта” або “Переклад сімдесяти”.
- Грецька мова до V-VI століть н. е. набув міжнародного статусу значною мірою завдяки Біблії.
- Повні збори біблійних творів представлені двома частинами. Перша і найдавніша частина у іудеїв відома як Танах, що є власне джерелом Біблії. Інші народи знають його як Старий Завіт. Друга частина написана після появи християнства і називається Новим Завітом.
- У IV-V століттях новий переклад Біблії латиною, відомий під назвою «Вульгата едіціо» або просто Вульгата, зробив чернець Ієронім, який спеціально для цього вивчив давньоєврейську мову.
- Першою слов’янською мовою, якою була перекладена Біблія «солунськими братами», ченцями-місіонерами Кирилом і Мефодієм, стала староболгарська. Для цього їм довелося створити слов’янський алфавіт, якого на той момент ще не існувало.
- Біблія посідає перше місце як найбільш читана книга і як та, яку крадуть найчастіше інших.
- Попри досить велику кількість книг Нового Завіту, в жодній з них немає опису зовнішності Ісуса Христа.
- Коли імператору Ефіопії Менеліку II ставали погано, він лікувався, з’їдаючи кілька сторінок з Біблії.
- Зараз найбільшим у світі постачальником Біблії є Китай.
- Біблія вважається творінням, яке спровокувало найбільше війн у людській історії.
- А ось джерелом натхнення для створення найбільшої кількості пісень стала Біблія короля Якова.
- Спалення всього тиражу Біблії короля Якова в 1631 році сталося через втрату при друкуванні лише маленької частинки «не» в сьомій заповіді, яка, як відомо, говорить: «Не чини перелюбу».
- Свідками Єгови не відзначають дні народження через те, що всі іменини, що описані в цій Священній книзі, завершуються вбивствами.
- Існує й ворожіння на Біблії, що називається бібліоманією. Воно полягає у відкритті книги на випадковій сторінці. Перше побачене вираз вважається пророцтвом майбутнього.
- Видатний фізик Ісаак Ньютон, який мав величезну пристрасть до Біблії, написав більше релігійних, ніж наукових статей.
- Те, що Юда зрадив Ісуса за 30 срібняків, відоме практично всім. А ось те, що ця сума була еквівалентна окладу робітника за 4 місяці, мало чим.
- У біблійному Новому Завіті прописано заборону на присяги.
- Під час перекладу Біблії з івриту «шин» читався як «син». Ось так Єрусалим став Єрусалимом.
- Найчастіший запит у гугл зі словом Біблія – ”Хто написав Біблію”.