Чехія обмежить права невакцинованих

З понеділка, 22 листопада, в Чехії планується запровадити так звану баварську модель – допуск на масові культурні та спортивні заходи та в такі заклади, як ресторани, перукарні лише для щеплених і тих, хто перехворів і має відповідну довідку.

Про це оголосив на пресконференції в середу в.о. прем’єр-міністра ЧР Андрей Бабіш.

«Відтак… визнаватимуться лише щеплені та люди, які подолали COVID. Самотестування скасовано повністю, ми не йдемо також на модель з ПЛР-тестами… Більшість уряду виступає за впровадження баварської моделі», – сказав прем’єр-міністр Бабіш в ефірі Чеського телебачення.

Крок буде затверджено в четвер вранці урядом. Водночас за словами прем’єр-міністра, необхідності оголошувати надзвичайний стан немає.

Бабіш знову звернувся із закликом зробити щеплення проти COVID-19. Він навів дані, що в нещеплених у 9 разів більше шансів мати важкий перебіг хвороби або померти, ніж у вакцинованих.

Нові обмеження торкнуться від 2,5 до 2,8 млн осіб

Напередодні, як повідомлялось, у країні було зафіксовано рекордну кількість нових випадків інфікування – майже 22,5 тисячі.

Понад 6 млн 200 тисяч жителів Чехії, населення якої становить трохи більше 10 млн, є повністю щепленими на сьогодні, повідомляє Міністерство охорони здоров’я ЧР.

Фото: Jan Mihalicek Zpavy

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *