Дерев’яна церква 18 ст. в селі Пилипець. Місця в Закарпатті які варто відвідати
Закарпаття славиться не лише природними дивами, а й рукотворними пам’ятками. Однією з таких яскравих та особливих туристичних атракцій можна назвати старовинну дерев’яну церкву Різдва Пресвятої Богородиці. Цей один із кращих зразків барокового стилю дерев’яної церковної архітектури знаходиться у високогірному селі Пилипець на березі річки Репінка.
![Возможно, это изображение (на открытом воздухе)](https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.6435-9/248678842_1516821275371717_7382743792924783109_n.jpg?_nc_cat=100&ccb=1-5&_nc_sid=825194&_nc_ohc=gqM89ildRNUAX9cquil&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=cc7e048593c28d0d1c4ce3a60c647d56&oe=619CF31C)
Точна дата зведення церкви невідома. Припускають, що ймовірно це відбулось з 1759 по 1762 рр. А ось дата реконструкції відома достеменно: про це свідчить табличка з написом“1841” на південній стіні.
Особливість розкішної церкви Різдва Пресвятої Богородиці полягає в тому, що її було побудовано без єдиного цвяха. Щодо матеріалу, з якого зроблена будівля, історики сперечаються досі. За однією версією це були смереки, за іншою — ялинові бруси.\
Сама споруда церкви невелика, але вона є винятковим зразком верховинської архітектури Карпат 18 століття. Церква декорована оригінальними орнаментами та витонченою різьбою. Потрапити в середину храму можна лише на недільну службу. Особливу увагу в середині церкви привертає чотириярусний іконостас традиційної форми кінця 18 століття.
З південно-східного боку церкви розташована 2-ярусна дзвіниця у верховинському стилі з трьома дзвонами, відлитими ще 1924 року в ливарні Ференца Егрі.