Земля стала нагріватися швидше, ніж будь-коли за останні 10 млн років

Вчені провели масштабну реконструкцію клімату на Землі і виявили, що зараз планета нагрівається швидше, ніж будь-коли за останні 10 млн років.

Дослідники говорять, що зрештою Земля може нагрітися до таких температур, яких не досягала за 34 млн років. Вчені прийшли до такого висновку, проаналізувавши давні відклади, які дістали з дна океану.

Вік деяких з цих порід досягав 66 млн років. Ці відкладення заповнені раковинами крихітних організмів, які можуть «розповісти» про температуру за часів, коли вони жили.

Дослідники побачили, що планета пройшла через чотири кліматичні фази: теплу, гарячу, холодну і дуже холодну. У гарячої фази понад 50 млн років тому середня температура на планеті була на 10 градусів за Цельсієм вище, ніж сьогодні.

Однак планета нагрівалася до такого рівня повільно. Уже кілька мільйонів років Земля знаходиться в дуже холодній фазі. Якщо люди нічого не зроблять, то через кілька століть температура на планеті може досягти рівнів, які спостерігалися 34 млн років тому.

До настання індустріальної ери Землі потрібні були б тисячі років, щоб температура так змінилася. Однак зараз планета нагрівається дуже швидкими темпами.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *