Відеозвіт про русинський мистецький фестиваль “Наохтема в рокаши” 02. Відкриття фестивалю (відео)

В другій частині нашого відеофільму про мистецький русинський фестиваль «Наохтема в рокаши», який відбувся 28 серпня 2021 року в Мукачівському замку “Паланок”, подаємо відкриття фестивалю та фоторепортаж Юлії Шипович, який ми умовно назвали «Глядач».

Русини Закарпаття – це корінні мешканці краю, зі своєю давньою історією, культурою, мовою, своїм менталітетом. Недавно наша держава Україна, громадянами якої є і русини Закарпаття, відсвяткувала свій 30 річний ювілей незалежності. Ми зичимо нашій державі миру, процвітання та комфортного життя всім громадянам країни, незалежно від національності.

На жаль, за 30 років незалежності Україна на офіційному рівні так і не спромоглася визнати русинів Закарпаття (карпаторусинів), корінними мешканцями краю, окремою національністю та національною меншиною.

Русини – це толерантний і мирний народ, який, за всю свою багатовікову історію, ніколи не воював зі своїми сусідами, під русинським прапором не пролилось жодної каплі крові.

Русини завжди лояльно відносили до української влади й одні з перших проголосували на референдумі 1 грудня 1991 за незалежність України.

На нашому русинському мистецькому фестивалі «Наохтема в рокаши» в черговий раз закликати всіх русинів Закарпаття до об’єднання за розвиток нашої мови, культури, без різних політичних гасел.

В рокаши ми сила!!!

Перший мистецький русинський фестиваль «Наохтема в рокаши», успішно відбувся і викликав позитивну реакцію серед мешканців краю, громадян України.

НАОХТЕМА В РОКАШИ!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *