Ірина Галай — перша українка, яка підкорила К2 — стала “Почесною громадянкою Мукачева”
Ірині Галай, першій українці, яка підкорила К2, надали звання Почесний громадянин Мукачева. Про це повідомив речник Мукачівської міської ради Владислав Микита.
![Ірина Галай — перша українка, яка підкорила К2 — стала "Почесною громадянкою Мукачева" Ірина Галай — перша українка, яка підкорила К2 — стала "Почесною громадянкою Мукачева"](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/952x1.78/2df0efef3e8e56b7.jpg)
За його словами, рішення про присвоєння звання одноголосно прийняли на сесії Мукачівської міської ради 29 липня.
![Ірина Галай — перша українка, яка підкорила К2 — стала "Почесною громадянкою Мукачева" Ірина Галай — перша українка, яка підкорила К2 — стала "Почесною громадянкою Мукачева"](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/952x1.78/a0b17ab73dcd8d70.jpg)
“Також депутати схвалили клопотання до ОДА та облради про присвоєння їй звання Герой України”, — розповів Владислав Микита.
Що відомо:
- Ірина Галай першою серед жінок-українок піднялася на найвищу вершину світу Еверест у 2016 році та на К2 у 2021 році.
- У 2018 році Ірина Галай вирушила в експедицію на вершину Лхоцзе для встановлення рекорду: сходження на гору без кисневої маски. Ірина досягла висоти 8 300 м (гора — 8 516).
- У 2018 році нагороджена Всеукраїнською Премією «Жінка III тисячоліття». У тому ж році Ірина стала однією з героїнь дитячої книги Катерини Бабкіної та Марка Лівіна «Сила дівчат: маленькі історії великих вчинків».
- У 2021 році Ірина стала однією з авторів книги яка розповідає про жіночі досвіди і особистих історіях «Про що вона мовчить» видавництва Creative Women Publishing.
- Ірина Галай є депутаткою обласної ради 8 скликання, член політичної партії “Команда Андрія Балоги”.