Дешевий овоч для довголіття

Доступні, дешеві овочі мають здатність активувати білок Nrf2, що стимулює вироблення організмом власних антиоксидантних ферментів.

Відомі у Великобританії дієтологи Джульєтта Келлоу та Сара Брюер порадили для продовження життя вживати капусту. Фахівці посилаються на дослідження, опубліковане Американським журналом клінічного харчування, згідно з яким овочі сімейства хрестоцвітних можуть допомогти людині жити довше коштом зниження ризику серцевих захворювань.

«Споживання більшої кількості різної капусти може допомогти знизити кров’яний тиск і захистити від інсультів. Крім того, люди, які їдять багато овочів сімейства хрестоцвітних, рідше страждають від раку кишківника», — розповіли фахівці.

За їхніми словами, високе споживання капусти вирізняє харчування людей, які живуть на Сардинії, що є «блакитний зоною» — регіоном із високою тривалістю життя місцевого населення.

Автор теорії «блакитних зон» планети, дослідник Ден Бюттнер встановив, що мешканці Сардинії вирізняються особливою любов’ю до хрестоцвітних овочів — особливо, до капусти та кольрабі. Пізніше було встановлено, що доступні, дешеві овочі мають здатність активувати білок Nrf2, який стимулює вироблення організмом власних антиоксидантних ферментів, що забезпечують йому захист від запалення. Таким чином цей продукт захищає від хвороб серця.
Інше дослідження, що вивчало особливості харчування, способу життя й історій хвороби 134 000 китайських чоловіків і жінок, виявило зв’язок між високим споживанням овочів сімейства хрестоцвітних і зниженням ризику смерті від різних видів раку.
«Три порції цих овочів на тиждень асоціювалися з 41-процентним зниженням ризику раку простати. Декілька порцій капусти на тиждень — із 38-процентним зниженням ризику раку підшлункової залози. Одна порція на день — зі зменшенням ризику раку молочної залози на понад 50 відсотків», — повідомили його автори.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *