Музей «Становлення української нації» – це надсучасний музей в Україні та світі

13 травня Валерій Галан, засновник та власник музею «Становлення української нації», бізнесмен,  громадський діяч та герой мого чергового сюжету відеопроєкту «Погляд Фазекоша», який можна подивитись за посиланням https://youtu.be/f103ic7KI00, люб’язно провів мене по виставковим залам власного музею. Враження від екскурсії неймовірне, особливо, якщо врахувати, що перша моя професія історик та робота науковим співробітником в історико-краєзнавчому музеї замку «Паланок».

Музей «Становлення української нації» – це перший в Україні інноваційний музей історії, де минуле поєднується з сучасними технологіями.

Автори проєкту музею спробували  об’єктивно відтворити справжню історію України та її роль у формуванні європейської спільноти, показати яскраві історичні події та постаті, якими може пишатися наш народ.

Створено надсучасний музей, у якому оживають славетні сторінки нашої держави. За 2 години  я мав можливість ознайомитися з багатовіковою історією української нації. Пройшов через 25 експозицій та побачив сюжети з абсолютно реалістичними 3-D фігурами видатних постатей: королів та гетьманів, військових та вчених, артистів та спортсменів.

Як пояснював мені Валерій Галан, всі експозиції зроблені на основі історичних досліджень та мають наукове обґрунтування. Над експозиціями працювала велика команда вчених та експертів: історики, археологи, етнографи, скульптори, дизайнери.

Музей «СТАНОВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ», на мою думку, це музей майбутнього, місце, яке неодмінно треба відвідати кожному українцю.

Наступним проєктом Валерія Галана буде музей «Закарпаття через тисячоліття», який буде розміщений у реставрованому палаці Ракоці («Білий палац»), в центрі Мукачево.

Мої друзі зняли короткий любительський сюжет про моє перебування в музеї «Становлення української нації», в якому глядач може побачити деякі фрагменти діарами «Хрещення Русі» князем Володимиром Великим.

Олексій Фазекош, голова Ради адвокатів Закарпатської області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *