В 2100 році, через підйом рівня води на Землі буде 2 мільярди біженців

В 2100 році 2 мільярди людей — близько однієї п’ятої населення світу — можуть стати біженцями через підвищення рівня океану.

Ті, хто колись жив на берегових лініях, зіткнуться з труднощами переміщення і переселення в пошуках населених місць якомога далі від моря.

«У нас буде більше людей і менше територій, швидше, ніж ми думаємо», говорить автор роботи на цю тему Чарльз Гейслер, почесний професор соціології розвитку в Корнелльському університеті.

«Майбутнє підвищення світового середнього рівня моря, ймовірно, буде різким. Але мало хто з політиків оцінює істотні перешкоди на шляху кліматичних біженців в прибережній зоні, які спробують мігрувати на більш високий ґрунт». Що буде з Землею у 2100 році? Очікується, що до 2050 року чисельність населення Землі зросте до 9 мільярдів осіб, а до 2100 року — до 11 мільярдів. Для живлення цього населення потрібно більше орних земель, оскільки океани, які розширюються поглинуть родючі прибережні зони і дельти річок, змушуючи людей шукати нові місця для проживання.

«Зіткнення сил людської плодючості, затоплення прибережних зон, втечі з житлових районів і проблем з переселенням у внутрішні землі стане величезною проблемою. За нашими оцінками внутрішні землі не зможуть підтримати нові хвилі кліматичних біженців з-за залишкових воєн, виснаження природних ресурсів, зниження чистої первинної продуктивності, опустелювання, розростання міст, концентрації земель, прокладання доріг і зберігання парникових газів», говорить Гейслер.

Вчені наводять у приклад можливі рішення і попереджувальні адаптації в таких місцях, як Флорида і Китай, де координується політика прибережного та внутрішнього землекористування в очікуванні викликаних погодою переміщень населення

Цікавості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *