Один з поглядів про політичну ситуацію в Закарпатській області

ХТО СТОЇТЬ ЗА МІЖНАРОДНИМ КОНФЛІКТОМ УКРАЇНИ ТА УГОРЩИНИ: ОРГАНІЗАТОРАМИ ЗАЛЯКУВАНЬ УГОРЦІВ ЗАКАРПАТТЯ ВИЯВИЛИСЯ ЗАКАРПАТСЬКІ НАРДЕПИ-КОНТРАБАНДИСТИ.

Достеменно відомо, що теперішня провладна більшість Закарпатської облради створена, через тиск погрози та корумпування новообраних депутатів. Мета таких не політичних інструментів була одна – будь-якими шляхами взяти під контроль депутатський корпус та просунути Олексія Петрова на посаду голови облради, тим самим очистити посаду губернатора (яка станом на сьогодні є більш впливовою) від екс-контрозвідника. 

Одіозні депутати В.Петьовка, В.Лунченко, Р.Горват, та В.Поляк (які входять в парламентську групу Довіра), та які є співвласниками регіональної нашвидкоруч створеної партії «Рідне Закарпаття», поклялись в лояльності та пообіцяли представникам з Офісу Президента вибороти перемогу для партії Зе Команди, з подальшим призначенням О.Петрова на голову облради.

Разом з тим, для всіх, хто мав справу з вищезазначеними депутатами в політичній співпраці, було очевидно, що з гляду на їхній бекграунд та багаторазове політичне перефарбування, нічого окрім власних меркантильних інтересів по регіону (а це контрабанда, ліси, бюджет), їх не цікавить. Ні політична ідеологія ні програма і наміри Президента по покращенню ситауції в країні ні інше. Так і вийшло – замість лідерства на виборах Зе команди, вищезазначена четвірка депутатів забезпечила виграш своїй партії, яка була створена за кілька тижнів до початку виборчого процесу. Бюджет такої кампанії як кажуть виявився немаленьким – 5 мільонів доларів США.

Але тим тим не менше, не дивлячись на такі вливання, ні Зе команда ні Партія депутатів-контрабандистів не змогли набрати необхідну кількість депутатських мандатів для створення реальної більшості в облраді.

Перепоною для отримання посади для О.Петрова стали угорці та БЮТ. В облраді утворилася реальна загроза створення іншої – опозиційної більшості у складі «Команди Андрія Балоги», «За Майбутнє» «Батьківщини», «ОП-ЗЖ» та Партії угорців «КМКС».

Розуміючи що їх чекає серйозна розмова в Офісі Президента, закарпатські депутати Лунченко, Петьовка, Горват та Поляк, почали діяти аби нейтралізувати загрозливу для них ситуацію, розробили послідовність необхідних дій та презентували їх контр-розвіднику Олексію Петрову.

Серед тих, хто «загрожував» створенню провладної більшості (на думку вищезазначених депутатів) опинився неформальний лідер партії «Батьківщина» Михайло Ланьо.

В.Петьовка, В.Лунченко руками О.Петрова через правоохоронців пригрозили М.Ланю, розгромити його контрабандне угрупування та поновленням кримінальної справи по вбивству авторитета Івана Вінара на прізвисько «Козі».

М.Ланьо, як лідер «Батьківщини» відразу ж відмовився від ідеї просунути на посаду голови облради О.Каменяша, натомість погодився підіграти Петьовці Лунченку та підтримати О.Петрова, чим зрадив своїх політичних партнерів.

Але основними, хто не бажав об’єднуватися із «Рідним Закарпаттям», «Слугою Народу» стали угорці, з огляду на антиугорську політику останніх, та спроби тиску руками спецслужб на угорську громаду.

Генерал О.Петров, не дивлячись на свою професійну діяльність контрозвідника, доволі слабо орієнтувався в закарпатських кланових реаліях. З гляду на це, досвідчене політично-контрабандне угрупування доволі легко нав’язало йому, необхідний порядок денний, чим крім того що відсунуло від контрабандних тем своїх конкурентів в особі М.Ланя, так ще і спровокувало міжнародний конфлікт з погрозами угорській громаді, що стало причиною міждержавного напруження.

Саме так з’явилася кримінальна справа по держзраді, яку відкрили на лідера Партії угорців «КМКС» Василя Брензовича 

Під удар потрапив не лише Брензович, але й уся угорська нацменшина Закарпаття. В мережі було опубліковане відео, на якому буцімто представник «Правого Сектору» погрожує угорцям на фоні адміністративної позначки Берегова.

За наявною інформацією до процесу залякування В.Брензовича та угорців Закарпаття, залучили представників регіонального криміналітету, колишніх правоохоронців та негласних агентів оперативних служб. Комунікацію із виконавцями здійснював особисто нардеп Роберт Горват, а прикриття та гарантування недоторканості від поліції забезпечував нардеп В.Лунченко, який входить в пул нардепів наближених до міністра МВС.

Згідно первісних даних отриманих оперативними підрозділами по гарячих слідах, вищезазначена провокація була організована раніше засудженим мешканцем Ужгорода, Євгеном Бахтіяровичем Рахімовим, основний рід занять якого, так звана громадська діяльність, політичні конфлікти та звичайний кримінал. Дана особа координується нардепом Р.Горватом та залучається останнім до різного роду провокацій протягом останніх 5-6 років.

До редакції потрапили оперативні дані, які детально описують пересування вищезазначеної особи 25 вересня 2020 року. Нижче подається частина оперативної довідки:

25.09.2020 о 07:10 год. з Ужгорода вирушає в Берегово де перебуває до 13:00. Саме тоді, ймовірно відбувалася розвідка. В подальшому повертається в Ужгород де перебуває з 15:00 по 17:16. О 17:20 год. вирушає через Чоп до Мукачева та їде в Берегово. А вже об 18:56 охоплюється БС на МП та перебуває в м.Берегові до 19:28 год (темна пора доби). В Ужгород повертається о 20:53 год.

Серед версій вчинення злочину – боротьба за владу в Закарпатській області між регіональними кланами, розхитування політичної нестабільності в регіоні напередодні місцевих виборів, створення для Києва видимості загрози угорського сепаратизму в регіоні, формування відчуття напруги та небезпеки в угорській громаді регіону, з подальшими пропозиціями захисту до політичного крила угорців партії КМКС. Упродовж останніх декількох років Рахімов негласно координується нардепом Горватом (один із засновників партії Рідне Закарпаття, в минулому депутат партії Солідарність). Останній забезпечує недоторканість Є.Б Рахімова з боку правоохоронних органів, в обмін на провокації проти політичних опонентів. Рахімов разом із Богуславским знаходяться в тісному контакті з членами ОЗГ М.Данила

За наявними даними після отримання інформації УОТЗ ГУНП в Закарпатській області, стосовно причетності Рахімова до організації запису з погрозами угорському населенню, начальник ГУМП в Закарпатській області Шляховський наказав оперативним підрозділам припинити розробляти дану версію, а обмежитися узагальненням про російську провокацію та невідомих осіб. По оперативній інформації, дане прохання до О.Шляховського було доведено групою народних депутатів від Закарпаття: В.Лунченко, Р.Горват, В.Петьовка, В.Поляк – засновники регіональної партії Рідне Закарпаття. Мотивація – політична необхідність.

Така провокація спричинила справжній міжнародний скандал між Україною та Угорщиною. Глава угорського МЗС назвав такі дії місії неприпустимими, обурливими та скандальними. Петер Сійярто поскаржився на моніторингову місію ОБСЄ, яка не хоче «захищати» угорців на Закарпатті.

На відео відреагував і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков:

“Українська держава жорстко переслідуватиме нацистів та екстремістів, які рядяться у патріотів і несуть загрозу нашим громадянам. Провокатори, які погрожують українцям угорського походження, – це вороги держави. Докладемо всіх зусиль, щоб їх викрити і покарати.» – йдеться у заяві.

Як бачимо, замовники і виконавці досі не покарані, а ворогами Держави, якими їх назвав Аваков, виявилися провладними чиновниками, деякі з яких входять в його найближче оточення. Через політичні амбіції та мету будь-якими способами вибороти владне крісло, Закарпатські народні обранці не гребують нічим, навіть спричиненням міжнародного скандалу який наносить репутаційних втрат Президенту і країні в цілому. Розкол в обласній раді, про який ми розповідали раніше, псує також і імідж області.

Тож Офісу Президента варто замислитися, чи правильним було робити ставки на ділків-контрабандистів, які тимчасово, по сумісництву є народними депутатами керувати багатонаціональним та таким складним регіоном, як Закарпаття.

А генерал О.Петров, за нашої інформацією, не може зрозуміти, як його досвідченого оперативника, закарпатські нардепи-контрабандисти, не лише обнулили як лідера регіону за кілька місяців, а і зробили з нього винуватого в провокаціях проти угорців, а станом на сьогодні вже працюють проти нього нав’язуючи наратив і ОП і регіональним депутатам, що О.Петрова треба знімати з посади голови Закарпатської обласної ради тому, що вся угорська громада категорично не сприймає його після провокацій ніби то влаштованих останнім.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *