Вікторія Бульчак: Я представляю ту частину молодих юристів, які є ровесниками нашої незалежної держави

Спілкування з молодими інтелектуальними людьми в мене завжди викликають позитивні емоції: не все пропало в нашій країні, держава має майбутнє. Не було винятком і розмова з молодою  адвокаткою, помічницею голови Ради адвокатів Закарпатської області та регіональною представницею Асоціації захисту прав правників України Вікторією  Бульчак, яка недавно стала ще й регіональною  представницею  молодіжного комітету Національної асоціації адвокатів України NEXT GEN (НОВЕ ПОКОЛІННЯ АДВОКАТІВ).

Мене цікавило все: спосіб мислення молодого покоління, їхнє бачення розвитку країни, що має правити в країні: політична доцільність чи його величність Закон, що собою представляє молодіжний комітет НААУ і багато інших питань. Розмова вийшла досить цікавою і, думаю, інформативною та повчальною, і  не тільки для молодих юристів.

Віка, розкажіть коротко про себе

Я представляю ту частину молодих юристів, які є ровесниками нашої держави. Моя біографія – це типова біографія нинішнього покоління. У 2013 році закінчила юридичний факультет, за спеціальністю правознавство, Ужгородського національного університету. Рік пропрацювала слідчим Ужгородського МВ УМВС України в Закарпатській області, а потім заступником начальника відділу організаційної роботи, юридичного забезпечення та розвитку інфраструктури Регіонального центру з надання безоплатної вторинної допомоги у Закарпатській області. З травня 2018 року по теперішній час працюю помічником голови Ради адвокатів Закарпатської області, регіональним представником Асоціації захисту прав правників України, а декілька днів тому очолила регіональне представництво молодіжного комітету Національної асоціації адвокатів України NEXT GEN (НОВЕ ПОКОЛІННЯ АДВОКАТІВ).

-Розкажіть, що собою представляє NEXT GEN?

В першу чергу, NEXT GEN допомагає молодим адвокатам, які тільки прийшли в професію, максимально комфортно адаптуватися, успішно і легко налаштувати свою практику, відчувати себе частиною нашої професійної команди, дізнатися, куди звертатися за допомогою, підтримкою, порадою старших колег. NEXT GEN представляє інтереси нового покоління адвокатів.

Молодіжний комітет Національної асоціації адвокатів України – «UNBA NextGen» – було створено з метою забезпечення якісного, прогресивного, ефективного та сталого розвитку адвокатури України. Молодіжний осередок «UNBA NextGen» покликаний забезпечити зв’язок поколінь, сприяти кар’єрному зростанню молодих адвокатів шляхом проведення просвітницької діяльності, установлення сучасних стандартів адвокатської професії та інтеграції молоді в роботу органів адвокатського самоврядування.

Наскільки я зрозумів, NEXT GEN – це молодіжна частина Національної асоціації адвокатів України (НААУ). А що собою представляє НААУ? Пре це було б цікаво дізнатися молодим адвокатам.

-Національна асоціація адвокатів України (НААУ) – це організація, яка, практично, об’єднує  всіх адвокатів України. Вона утворена для того, щоб забезпечити реалізацію завдань адвокатського самоврядування. НААУ представляє інтереси адвокатів у відносинах з органами державної влади та органами місцевого самоврядування, їх посадовими особами, підприємствами, організаціями, незалежно від форм власності, громадськими організаціями та міжнародними організаціями, делегує своїх представників до органів державної влади. Ще один важливий момент: НААУ захищає професійне право адвокатів та забезпечує гарантії адвокатської діяльності, забезпечує високий професійний рівень адвокатів України, забезпечує доступ та відкритість інформації для адвокатів та виконує інші функції, які передбачені Законом України «Про адвокатуру».

-Як виконує свою діяльність молодіжний осередок «UNBA NextGen», в яких напрямках?

-Варто зазначити декілька основних напрямків, в яких працює NextGen:

1. «Hello, it’s UNBA» (знайомство з НААУ)

  1. «In traditions we trust» (наставництво, традиції та обмін досвідом)
  2. «In young we trust» (молодь, стажування, робота з ЗВО)
  3. «In networking (each other) we trust» (знайомства та корисне дозвілля)
  4. Навчальні заходи та розвиток so skills
  5. Міжнародне співробітництво.

Чи можете більш детально розказати про названі напрямки діяльності NextGen?

– Спробую розказати про два перші напрямки, про які я вже говорила. Більш детально ознайомитись з діяльністю молодіжного комітету НААУ  NextGen можна  в регіональному представництві, офіс якого, з люб’язного дозволу голови Ради адвокатів Закарпатської області Олексія Фазекоша, ми розмістили в приміщенні офісу Ради адвокатів Закарпатської області та Асоціації захисту прав правників України на вулиці Олександра Духновича, в Мукачеві.

1.«Hello, it’s UNBA»

Заходи цього напрямку направлені на поширення серед молодих адвокатів інформації про Національну асоціацію адвокатів України, Раду адвокатів України, Ради адвокатів у регіонах, їх склад та діяльність.

Варіанти заходів:

1.1. Зустрічі молодих адвокатів з представниками ради адвокатів регіону.

Проводяться представництвами Комітету у регіонах шляхом організації екскурсій до Ради адвокатів регіону, зустрічей з керівництвом та членами регіональних Рад, кваліфікаційних та дисциплінарних комісій.

1.2.  Відвідування засідань Ради адвокатів України.

Організовуються Радою комітету UNBA NEXTGEN для найактивніших молодих адвокатів за наявності мотивованого письмового подання регіонального представника Комітету та за наявності технічної можливості

НААУ забезпечити прибуття та участь молодого адвоката у такому заході;

1.3. Зустрічі з керівництвом Національної асоціації адвокатів України.

Організовуються Радою комітету у приміщенні НААУ та/або регіональними представниками на місцях шляхом проведення зустрічей у форматі «питання/відповідь», «розмови за чашкою чаю», а також навчальних заходів. (за результатами зустрічей учасники також отримують пам’ятне фото з керівництвом НААУ)

1.4. Розповсюдження інформаційних листів/відео про діяльність органів адвокатського самоврядування серед молодих адвокатів.

Після підготовки Радою комітету роздаткових матеріалів, інформаційних листів, коротких відео, такі матеріали розміщуються Радою комітету на ФБ сторінці Комітету, у Телеграм каналі та групі Комітету, а також регіональними представниками – між молодими адвокатами регіону, у тому числі з використанням соціальних мереж та месенджерів.

  1. «In traditions we trust»

Заходи цього напрямку направлені на отримання можливостей обміну досвідом, традиціями, уміннями та навичками молодого покоління адвокатів з корифеями української адвокатури.

Варіанти заходів:

2.1. Організація процесу привітань старійшин адвокатури учасниками Комітету (у переддень професійного свята).

Представники Комітету в регіонах визначають перелік Старійшин у регіоні (частково такі адвокати входять до складу Ради старійшин НААУ) та організовують відвідини таких адвокатів у переддень професійного свята за місцем їх проживання, або у місці, додатково визначеному активом регіонального представництва. Захід має на меті привітати адвокатів-ветеранів та засвідчити їм свою повагу, продемонструвати те, що про них пам’ятають.

2.2.  Впровадження програми наставництва.

Представники Комітету в регіонах організовують зустрічі молодих адвокатів з досвідченими колегами. Такі заходи дають можливість молодим правозахисникам отримати слушну пораду у форматі «тут і зараз» і здійснюються в таких форматах:

-Зустріч з метром (актуальна тема та форма зустрічі визначається заздалегідь, наприклад сніданок, «за чашкою кави» тощо);

-Дискусії на тему ораторського мистецтва та інструментів, що їх використовували раніше і варто

використовувати зараз;

-«Інтерв’ю з легендою української адвокатури – 10 питань про…»;

2.3. Запровадження інституту наставництва для студентів та адвокатів.

Створення переліку компаній та адвокатів, що мають бажання брати до себе студентів, молодих адвокатів для проходження стажування та можливого подальшого працевлаштування. Зв’язок відповідних осіб з кращими студентами та молодими адвокатами для знайомства та узгодження подальшої співпраці.

Мета діяльності Комітету у цьому напрямку – створити майданчик для знайомств та можливої подальшої співпраці зацікавлених осіб з обох сторін. Комітет не приймає безпосередньої участі у взаємовідносинах сторін, але може надавати рекомендації.

Бачу, що інформація, яку Ви мені подали, досить детальна, але щось дуже скидається на різні бюрократичні заходи, яких  уже дуже багато «наплодилось» у нашій незалежній країні. Наскільки реальним є здійснення планів NextGen, хоча б на рівні нашої області?

-Думаю, що здійснення планів і завдань нашої молодіжної організації на рівні нашої області є реальним. Чому я так вважаю?  Обласною адвокатурою, як ми знаємо, керує Олексій Андрійович Фазекош, легендарна, харизматична особистість для нас, молодих юристів, який за останнє десятиліття з неорганізованого натовпу адвокатів створив монолітну та авторитетну структуру, якою зараз являється Рада адвокатів Закарпатської області.

Я вдячна Олексію Андрійовичу не тільки за моральну, але й практичну підтримку нас, молодих адвокатів.

Надіюсь, на дійову допомогу від Олексія Андрійовича і в розбудові нашого регіонального представництва молодіжно комітету НААУ  UNBA NEXTGEN. Тим більше, що в команді голови Ради адвокатів Закарпатської області багато молодих і талановитих адвокатів.

Вікторіє Вікторівно, мені було приємно з Вами спілкуватись. Що скажете на закінчення нашої розмови?

-Степане Іллічу, я Вам дуже вдячна за Вашу підтримку і що знайшли час для нашого спілкування.

Запрошую моїх молодих колег адвокатів, студентів-правників вступати в молодіжний комітет НААУ UNBA NEXTGEN. Дуже, надіюсь, що молодь стане в найближчому майбутньому елітою адвокатури Закарпатської області.

Чекаємо Вас, дорогі молоді колеги, в нашому офісі за адресою: Мукачево, вул. Олександра Духновича, 91 а, Рада адвокатів Закарпатської області, Асоціація захисту прав правників України.

Розмову вів Степан Сікора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *