Танення айсбергів в Антарктиді через глобальне потепління в результаті може привести до льодовикового періоду

Попри величезну кількість кліматичних моделей, вченим досі складно давати прогнози щодо майбутнього, оскільки в минулому нашої планети залишається багато таємниць

Наслідки глобального потепління можуть бути непередбачувані! Вчені виявили, що високі температури, які можуть призвести до танення айсбергів в Антарктиці, в результаті викличуть Льодовиковий період.

Дослідники з Університету Кардіффа моделювали кліматичні умови минулого, щоб зрозуміти, як починаються льодовикові періоди.

Image by Free-Photos from Pixabay

Давно відомо, що льодовикові періоди, які відбулися за останні 1,6 мільйона років, були спровоковані періодичними змінами орбіти Землі. Зміна кількості сонячного випромінювання, що досягає поверхні, і впливало на клімат планети.

Однак до цього нового дослідження мало що було відомо про те, як невеликі зміни могли так сильно впливати на клімат.

Виявилося, що коли орбіта Землі знаходиться в правильному положенні, Антарктичні айсберги починають відколюватися і танути далі від Антарктиди, переміщаючи величезні обсяги прісної води з Південного океану в Атлантичний.

У міру того як Південний океан стає більш солоним, А Північна Атлантика більш прісною, порушується циркуляція океану (переміщення водних мас і кисню), що призводить до того, що він поглинає більше CO2 з атмосфери, зменшуючи «парниковий ефект». Автори дослідження вважають, що саме це і штовхає Землю в умови льодовикового періоду.

Провідний автор дослідження, Ейдан Старр, сказав, що всі члени команди були вражені, виявивши зв’язок між таненням айсбергів і циркуляцією океану під час початку кожного льодовикового періоду за останні 1,6 мільйона років.

Однак вчені відзначають, що зараз цей процес може поводитися інакше через вплив антропогенних викидів CO2, що зігрівають світ. Дослідники припускають, що природний ритм циклів льодовикового періоду може бути порушений, оскільки Південний океан, ймовірно, стане занадто теплим. Тоді Антарктичні айсберги не зможуть поплисти досить далеко, щоб викликати зміни в циркуляції океану, необхідні для початку льодовикового періоду.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *