Мукачево 100 років тому. Історичні факти (фото, відео)

Сучасне Мукачево — охайний і затишне місто на берегах річки Латориці.

Він розташований на рівному плато, і тільки замкова гора велично підноситься над старовинними вулицями. Замок «Паланок» можна побачити з будь-якої точки, з фортецею пов’язана і назва міста, і його доля. Подейкують, що споруда замку коштувала робочим великих мук — тому місто і назване Мукачево. Інша версія стверджує, що люди з великими труднощами долали карпатські перевали, щоб дістатися до поселення. Але існує і третя, абсолютно прозаїчна версія, позбавлена ​​будь-яких мук: давним-давно на Латориці стояла млин, на якій мололи зерно на борошно.

Одеса була заснована в 1415 році. Історія знаменитого Львова починається з 1256 року. Офіційною датою народження Полтави вважається 899 рік. А закарпатське місто Мукачево існував вже в 896 році — літописи згадують, що в 896 році угорська армія захопила Мукачево. Тобто заснований він був ще раніше, але коли саме, історикам невідомо.

Мукачево приваблює туристів своїм винятковим історичною спадщиною, але пам’ятки старовини — не єдине, заради чого тягнутися натовпи гостей. Сюди приїжджають гурмани та цінителі хорошого вина. До речі, забронювати житло — готель, апартаменти, квартиру або приватну садибу можливо за допомогою нашого сервісу.

Мукачево має вельми бурхливу історію: засноване як слов’янське поселення, воно зазнало завоювання угорцями, відбивалося від татарської навали, перетворювалося в частину Австрії, а потім Австро-Угорської імперії. З-під уламків імперії воно з’явилося вже в якості чехословацького, а пізніше — радянського міста. Мукачево свого часу отримало Магдебурзьке право ‘— і не від кого-небудь, а з рук самого Яноша Гуняді! Цей трансільванський полководець прославився тим, що неодноразово давав стусана турецької армії. Можливо, саме завдяки йому в послужному списку Мукачево не числиться входження до складу Османської імперії.

Історія Закарпаття може втерти носа романам Дюма, але дізнатися про неї краще безпосередньо на місці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *