Правління КМКС офіційно прокоментувало дії влади та силовиків стосовно Товариства угорців Зкарпаття

Заява КМКС з приводу подій 30 листопада 2020 року, під час яких було захоплено та проведено обшуки в різних установах Асоціації

Угорська культурна асоціація Закарпаття вважає це найгрубішим втручанням за всю історію України, в якому озброєні співробітники СБУ з метою проведення обшуків увірвалися у квартиру Ласло Брензовича, президента КМКСЗ, центральний штаб КМКС в Ужгороді, Цетр Економічного розвитку Закарпаття “Еган Еде” та центральний офіс Благодійного фонду «За угорський коледж Закарпаття».

Під час акції, здійсненої на підставі рішення Запорізького суду з посиланням на кримінальну справу, яку раніше було порушено за звинуваченням у сепаратизмі, були відшукані докази діяльності, спрямованої на руйнування територіальної одиниці країни та примусову зміну кордонів, нанесення шкоди державі.

КМКСЗ вважає, що насправді це запланована схема, заснована на сфабрикованих політичних звинуваченнях, метою яких, крім унеможливлення діяльності угорських організацій, є залякування угорців Закарпаття та їх керівників.

Тому Асоціація закликає компетентну українську владу негайно припинити (відьомське) переслідування КМКСЗ та інших угорських організацій на Закарпатті. Водночас  звертаємо увагу Угорщини та міжнародних організацій на політичний тиск, який чиниться на нас засобами державної безпеки.

Ми віримо, що ці дії матимуть згубний вплив не лише на угорську меншину в Україні, а й на міжнародне сприйняття країни та значно заважатимуть відновленню добросусідських відносин між Україною та Угорщиною.

Правління КМКСЗ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *