КС скасував е-декларації, незаконне збагачення та ще низку антикорупційних норм – ЗМІ

Як повідомляє Українська правда, Конституційний Суд ухвалив рішення за конституційним поданням депутатів щодо відповідності Основному закону низки положень антикорупційного законодавства та визнав неконституційними окремі його положення.

Дослівно: “На закритій частині засідання було ухвалене рішення, яке набирає законної сили. Визначені положення визнано неконституційними”.

Деталі: Джерело повідомило виданню “Інтерфакс-Україна”, що конституційність низки положень ще вивчатиметься. При цьому співрозмовник видання зауважив, що зобов’язання декларувати майно суд визнав конституційним.

Рішення КС означає скасування електронного декларування, скасування повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції на повну перевірку та моніторинг способу життя, скасування незаконного збагачення і конфіскації активів, набутих корупційним шляхом, скасування недостовірного декларування.

Лещенко наголошує, що подання було ініційоване депутатами ОПЗЖ та “За майбутнє”,  а проєкт суддям роздали лише вранці 27 жовтня.

Пряма мова Лещенка: “На закритому засіданні у вівторок КС проголосував за скасування статті 366-1 Кримінального кодексу (недостовірне декларування), незаконного збагачення, електронного декларування, повноважень НАЗК.

Проєкт був розданий вранці і проголосований. Такого не було навіть при Януковичі. Проти виступили лише четверо суддів: Лемак, Первомайський, Колесник і Головатий”.

Довідково: Раніше до КСУ надійшло конституційне подання 48 народних депутатів, які, зокрема, пропонували скасувати:

 1. декларування неповнолітніх дітей та інших осіб, які живуть з чиновником;
 2. проведення НАЗК моніторингу способу життя чиновників;
 3. проведення НАЗК повної перевірки декларацій;
 4. доступ НАЗК до інформаційних баз даних та державних реєстрів;
 5. декларування відомостей про нерухомість, незавершене будівництво, цінне рухоме майно, у тому числі транспорт, грошові активи та позичені кошти, фінансові зобов’язання, видатки та правочини, роботу за сумісництвом;
 6. декларування відомостей про чужі об’єкти, від яких чиновник має право отримувати дохід;
 7. публічний доступ до декларацій;
 8. подання повідомлень про суттєві зміни у майновому стані;
 9. статті 366-1 “Декларування недостовірної інформації” та 368-5 “Незаконне збагачення” Кримінального кодексу України.

  Ось що пише на своїй сторінці  ФБ суддя Конституційного Суду  Василь Лемак: “Не все, що зовні виглядає як огидне і мерзенне, обов’язково буде суперечити Конституції, відзначав великий Антонін Скаліа. Що він мав на увазі? Він мав на увазі, що неконституційність закону слід обґрунтовувати… Така ідея точно буде в моїй окремій думці стосовно останнього рішення КСУ, яка буде опублікована завтра!”

  Василь Васильович не голосував за рішення Конституційного Суду

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *