Марихуану можуть визнати ефективною в лікуванні коронавірусу?

Американські та ізраїльські вчені вважають, що препарати на основі канабідіола (речовини, яка міститься в канабісі, і не має психотропного ефекту) можуть допомогти пацієнтам з COVID-19, у яких захворювання протікає у важкій формі та з ускладненнями в легенях.

Про це йдеться в дослідженні вчених з Університету Небраски та Техаського біомедичного науково-дослідного інституту.

До схожих висновків прийшли дослідники ізраїльських компаній Eybna і CannaSoul, а також вчені з Університету Огаста (США).

У роботах йдеться, що канабідіол має протизапальну дію і здатний запобігати “цитокініновому шторму” занадто сильній відповіді імунної системи, що призводить до тяжких побічних ефектів.-

Як проходило дослідження

Науковці застосовували цю канабідіол на мишах і він зміг значно поліпшити функцій легень. У тварин знизився рівень цитокінів в крові та підвищився вміст кисню. Вчені мають намір продовжити тести на гризунах – якщо речовина виявиться ефективним, дослідники будуть готуватися і до випробувань на людях. Наступний етап досліджень пройде в Університеті штату Джорджія,

Науковці наголошують, що коронавірус не можна лікувати канабідіолом в домашніх умовах, без нагляду лікарів.

“Початкова стадія COVID-19 характеризується спробою вірусу приховати себе від імунної системи. Якраз в цей момент організму необхідно стимулювати імунітет, і застосування протизапальних засобів може виявитися смертельним. Тому канабідіол може бути виходом”, – розповів доктор Джек Ю, професор університету Огаст.

Зверніть увагу! В Україні використання медичного канабісу заборонене законом. Втім, на це питання все частіше звертають увагу. Так, його виносять на обговорення, а президент Зеленський включив питання до всенародного опитування Зеленський назвав ще 3 питання, які будуть на всеукраїнському опитуванні , що пройде у день виборів 25 жовтня. Хоч опитування не матиме жодної юридичної сили, втім, відповіді українців можуть пришвидшити у державі реалізацію тих чи інших проєктів, прийняття відповідних законів тощо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *