Економічне партнерство захистить український народ та американських платників податків

Сміливе міжнародне лідерство Трампа узгоджує інтереси та приносить користь усім
Скотт Бессент, для The Financial Times, 22.02.2025
Автор – міністр фінансів США

Багато вже було сказано про економічне партнерство, яке президент Дональд Трамп запропонував своєму українському колезі Володимиру Зеленському. Однак багато з цього було спотворено або є просто неправдою. Тому я вітаю цю можливість пояснити, як це партнерство принесе користь обом нашим країнам.

Без підтримки Сполучених Штатів та американського народу положення України сьогодні було б, в кращому випадку, ризикованим. Підтримка США дозволила українському народу здійснити історичну та мужню оборону, і в результаті ми зараз на порозі мирної угоди для України та відновлення стабільності в Європі.

Як повідомлялося раніше, Зеленський запропонував США частку в українських рідкоземельних елементах та критичних мінералах під час візиту до Trump Tower у вересні. Іншими словами, саме український президент першим запропонував президенту Трампу майбутнє економічне партнерство зі спільними вигодами для обох країн.

Ми знаємо, що економічне майбутнє України в умовах миру може бути більш процвітаючим, ніж будь-коли в історії країни, і партнерство з американцями забезпечить цей процвітання. Президент Зеленський це розуміє, як і президент Трамп. Зважаючи на ці факти, я відвідав Київ під час свого першого міжнародного візиту на посаді міністра фінансів із пропозицією, яка демонструє нашу довгострокову прихильність вільній та безпечній Україні – угоду, спрямовану на прискорення економічного зростання країни.

Це партнерство підтримає постійну зобов’язаність США перед народом України, а також закладе основу для потужного відновлення української економіки. Хоча ціни на активи можуть бути непостійними, український борг зріс на новинах, що сигналізує про те, що кредитори України та фінансові ринки оцінюють переваги економічного партнерства.

Український народ продемонстрував неймовірну мужність та стійкість. Вони заслуговують на користь від свободи, за яку так героїчно боролися.

Україна наділена природними ресурсами та іншими національними активами, які можуть забезпечити її післявоєнне економічне зростання, але лише за умови, що її уряд і народ отримають достатній капітал, експертизу та правильні стимули.

Умови нашого партнерства передбачають, що доходи, отримані урядом України від природних ресурсів, інфраструктури та інших активів, будуть спрямовані до фонду, зосередженого на довгостроковій реконструкції та розвитку України, де США матимуть економічні та управлінські права в цих майбутніх інвестиціях. Ця структура та відносини забезпечують високі стандарти прозорості, підзвітності, корпоративного управління та правових рамок, необхідних для залучення потужних приватних інвестицій для післявоєнного зростання в Україні.

Участь США виключить будь-який простір для корупції та внутрішніх угод. Під час мого візиту до Києва я зустрічався з багатьма американськими компаніями, які працюють в Україні вже багато років. І я спілкувався з багатьма іншими, які готові підтримати українську економіку через справедливий та довготривалий мир. Умови цього партнерства мобілізують американський талант, капітал, високі стандарти та управління для прискорення відновлення України та посилять чіткий сигнал Росії про те, що США зацікавлені у вільній та процвітаючій Україні на довгу перспективу.

США є надійним та довгостроковим партнером у цих відносинах. Доходи від майбутніх джерел будуть реінвестовані в ключові сектори, спрямовані на розкриття більшої кількості активів зростання України. Умови цієї угоди також гарантують, що країни, які не сприяли захисту суверенітету України, не зможуть скористатися її реконструкцією чи цими інвестиціями.

США завжди були креативними у пошуку способів найкращої підтримки своїх партнерів. У 1942 році США та Великобританія домовилися «сприяти взаємовигідним економічним відносинам між ними та покращенню світових економічних відносин» на основі обміну есмінцями на права базування в Карибському басейні. Це далекоглядне рішення допомогло закласти фінансову основу для безпрецедентного економічного зростання протягом останніх 80 років.

У подібному ключі інноваційний підхід президента Трампа представляє нову модель продуктивного міжнародного партнерства. Давайте також зрозуміємо, чим це не є. США не братимуть у власність фізичні активи в Україні. Також вони не будуть обтяжувати Україну додатковим боргом. Такий тип економічного тиску, який використовують інші глобальні гравці, не слугуватиме інтересам ні Америки, ні України. Щоб створити більше цінності на довгу перспективу, США повинні інвестувати разом із народом України, щоб обидві сторони були зацікавлені у максимальній вигоді.

Близький сусід України, Польща, показав, що можливо. Завдяки розумній економічній політиці та диверсифікованій економіці Польща стала привабливим торговим та інвестиційним партнером для США. З 1992 року економіка Польщі в реальному ВВП зросла більш ніж утричі, а дохід на душу населення її громадян сьогодні більш ніж у сім разів вищий, ніж тоді. Успіх Польщі, досягнутий завдяки структурним реформам, інвестиціям в інфраструктуру, залученню іноземних інвестицій та розвитку кваліфікованої робочої сили, дає чітке уявлення про те, чого може досягти Україна. Її стратегічне розташування, працьовите населення та природні ресурси є міцною основою для прагнень українського народу.

Запропоноване президентом Трампом партнерство узгоджує інтереси американського народу з інтересами народу України. Президент розуміє, що національна безпека будується разом з економічною безпекою, і чим успішнішою та безпечнішою буде післявоєнна Україна, тим більше виграють і український народ, і народ США. Це економічне партнерство закладе основи для довготривалого миру, відправивши чіткий сигнал американському народу, народу України та уряду Росії про важливість майбутнього суверенітету та успіху України для США.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *