На Закарпатті 12 дітей та 250 дорослих допомагали чоловікам мобілізаційного віку незаконно перетнути кордон

У Держприкордонслужбі повідомили, що з початку повномасштабної війни на Закарпатті затримали 250 дорослих та 12 неповнолітніх, які супроводжували чоловіків призовного віку для незаконного перетину кордону. Інциденти відбувалися в п’яти районах області, що межують з Угорщиною та Румунією. Журналісти «Слідства.Інфо» проаналізували судові справи та виявили, що багато порушників ухиляються від кримінальної відповідальності.

Схеми незаконного перетину кордону на Закарпатті

Серед найпоширеніших методів, які пропонували провідники, — перепливання Тиси в гідрокостюмі та швидкий біг до паркану з подоланням неглибокого каналу. Вартість таких послуг сягала 7 тисяч доларів США. За даними Держприкордонслужби, з 24 лютого 2022 року до 30 січня 2025 року на ділянці 27-го прикордонного загону виявлено 12 неповнолітніх та 250 дорослих, які допомагали у незаконному перетині кордону.

Прикордонний загін імені героїв Карпатської Січі

Цей загін охороняє ділянку кордону в Берегівському, Виноградівському, Хустському, Тячівському та Рахівському районах Закарпатської області. За цей період склали понад 40,5 тисяч протоколів щодо незаконного перетину кордону. 34 особи отримали судові вироки за статтею 332 КК України.

Схема з перетином кордону через Угорщину

У березні 2023 року на кордоні з Угорщиною затримали провідника Отіло Варгу, який організував незаконний перетин кордону. Він дав клієнтам інструкції: пробігти 600 метрів до паркану та перетнути неглибокий канал. За послуги Варга взяв 4 тисячі євро та 1 тисячу доларів. Суд засудив його до 5 років позбавлення волі, але звільнив від ув’язнення з випробувальним терміном на 3 роки.

Перетин Тиси: гідрокостюми та рятувальні жилети

Два румуни з українськими паспортами, Юрій Марина та Михайло Зубач, пропонували клієнтам перетнути Тису в гідрокостюмах. Їх затримали за 750 метрів до кордону з Румунією. Суд звільнив їх від ув’язнення, призначивши рік випробувального терміну. Аналогічну схему використовували троє інших провідників, які за 14 тисяч доларів обіцяли переправити через Тису двох переселенців з Харкова. Їх також засудили до випробувального терміну.

Статистика незаконного перетину кордону

З початку війни до 23 грудня 2024 року на кордоні з Молдовою в Одеській області затримали 5 неповнолітніх та 493 дорослих, які допомагали у незаконному перетині кордону. Загалом, правоохоронці склали понад 40,5 тисяч протоколів за спроби незаконного перетину кордону.

Ключові слова: незаконний перетин кордону, Закарпаття, Держприкордонслужба, провідники, Тиса, гідрокостюм, випробувальний термін, стаття 332 КК України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *