Криптоаферист Олександр Орловський наплював на засторогу регуляторів
Олександр Орловський, номінальний засновник неоднозначної «освітньої» платформи Financial Freedom Academy (FFA-спільнота), посилив агресивну рекламну кампанію, спрямовану на залучення неофітів у свій проект. Як пише Андрій Карпінський у своїй статті для проектів CRiME та [гучні справи], це відбувається на тлі попередження Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) та Міжнародної організації комісій з цінних паперів (IOSCO) про можливе шахрайство з боку «відгалужень» FFA – FFA Crypto, FFA Crypto RISE та FFA Crypto Capitalist.
Як ми недавно писали, ще у минулому році регулятори звернули увагу на те, що FFA Crypto, FFA Crypto RISE та FFA Crypto Capitalist, які «просуває» Олександр Орловський, мають відразу декілька ознак шахрайства.
Зокрема, Орловський Олександр в своїх проектах обіцяє від 100% до 1000% прибутку. Його проекти не зареєстровані на юросіб, у них немає фізичного офісу, будь-яких дозволів та ліцензій на діяльність. Олександр Орловський чи інша уповноважена особа не підписує з клієнтами жодних документів, натомість «ментор» закликає клієнтів залучати до FFA-спільноти своїх рідних і друзів. Олександр Орловський проводить в інтернеті агресивні маркетингові кампанії, викладена в його рекламних публікаціях інформація або відверто неправдива, або її вкрай важко перевірити.
Після попередження регуляторів Олександр Орловський став більш затято просувати «послуги» FFA в онлайн медіа. На відомих центральних та регіональних онлайн-ЗМІ публікуються промостатті під комерційними плашками та без них, збільшилась реклама у соцмережах. Як помітив проект hubs.ua, команда FFA посилює зусилля з відбілюванням репутації в Google за допомогою інструментів SERM (управління репутацією у пошукових системах).
Олександр Орловський у січні цього року став настирливіше просувати свій «преміальний продукт» FFA Crypto Capitalist, пропонуючи взяти в управління капітал від $10 тис. з обіцянкою забезпечити доходність у 20% на місяць (тобто 240% на рік). Орловський Олександр обіцяє, що криптоаналітик з його оточення «зробить все за вас».
Автор цих рядків, відвідавши один з останніх онлайн семінарів цього криптоментора, дійшов висновку про незначну компетенцію Орловського у світі фінансів. Наприклад, Олександр Орловський виступаючи перед «паствою» безапеляційно заявив, що криптовалюти абсолютно легальні в Україні і кожен четвертий українець володіє криптоактивами, при цьому він послався на ChatGPT (sic!) як достовірне джерело.
Однак сказане Орловським далеке від правди. Адже криптоактиви в Україні досі не легалізовані, тож операції із ними можуть стать причиною блокування банком вашого рахунку. А інформація про кількість власників крипти – не офіційна статистика, а результати опитування, проведеного на замовлення криптобіржі WhiteBIT (які вона активно використовує для власної реклами).
Щодо ChatGPT як джерела достовірної інформації, я на місці Сашка Орловського користався б ним вкрай обережно.
Інтернет-видання Thelithuania.com аналізуючи свідчення колишніх учасників FFA, які повелися на обіцянки Орловського і втратили всі свої заощадження, також ставить під сумнів фаховість цього криптопроповідника і його команди.
Видання розповідає, як навесні минулого року Олександр Орловський пропагував свого торгового бота, налаштованого на монету ETH. Він запевняв всіх своїх послідовників, що це найстабільніший, найбезпечніший і найперспективніший вид заробітку.
Протягом весни і майже всього літа Олександр Орловський торочив про те, що зростання ETH і, загалом, криптоіндустрії настане через пару днів або наступного тижня. Але по мірі того, як його план не втілювався, він коригував свої повідомлення в дискорді або просто їх видаляв, щоб не здаватися некомпетентним.
Не дивлячись на те, що тоді ринок тоді дуже сильно штормило і увесь світ розумів, що буде глибока «просадка», Олександр Орловський літав у хмарах і запевняв свою «паству», що все добре і хвилюватися не варто. Лише напередодні катастрофи Орловський Олександр став розуміти, що щось не так, але продовжив пудрити мізки своїм «студентам», ведучи їх до повного краху.
Урешті решт 5 серпня минулого року настає «чорний понеділок» для Орловського й усіх його адептів. Вони прогоріли.
Втім, Олександр Орловський, який продає людям хибні знання за чималі кошти, швидко нашкріб грошей щоб повернутися на крипторинок. Більшість же його «пастви» втратила останнє.
Thelithuania.com робить висновок, що заробляючи мільйони Олександр Орловський і його оточення продає людям не просто повітря, а й небезпечні вказівки, які привели їх до фінансового краху.
Що і не дивно, адже Financial Freedom Academy – це інфоциганська схема, яка приносить профіт її бенефіціарам передусім не від торгівлі на криптобіржах. Незалежні експерти схиляються до думки, що Олександр Орловський і його оточення, наживаючись на FFA-спільноті найбільший зиск мають з «продажу знань» недосвідченим громадянам, які мріють розбагатіти на криптовалютах.
Орловський Олександр обіцяє своїм новонаверненим неймовірні прибутки практично без докладання зусиль і витрачання часу, якщо вони торгуватимуть на криптобіржах за допомогою торгового боту і його, Орловського, чудотворній стратегії торгів.
Торгових ботів для операцій з криптоактивами існує безліч. Найпопулярніші криптобіржі, такі як Binance чи Bybit, пропонують своїм трейдерам безкоштовні ефективні боти, а також перевірені часом, трейдерами і ШІ торгові стратегії. Адже біржі зацікавлені, щоб їхні користувачі багато і успішно торгували, бо біржі заробляють на комісійних.
Однак Олександр Орловський наполегливо нав’язує своїй аудиторії платний (до $50 на місяць) торговий бот «Велес» від Veles Finance, який фігурує у якості одного з найкращих лише у оглядах, замовлених самим розробником.
До речі, саме цей торговий бот використовувала паства Орловського під час згаданої вище минулорічної авантюри, коли люди втратили свої заощадження. Що породило чутки, ніби Veles є складовою «скаму» FFA-спільноти. Та, швидше за все, Олександр Орловський просуває цей торговий бот просто тому, що отримує від Veles Finance чималі комісійні з абонплати своїх адептів.
Насправді бот Veles нічим особливо не гірший за інші, може в чомусь і кращий за популярні безкоштовні інструменти. Проблема у кінцевих бенефіціарах Veles Finance.
В користувацькій угоді на сайті veles.finance говориться, що «власником сервісу» є компанія VELES MIDDLE EAST – FZCO, зареєстрована у вільній економічній зоні в ОАЕ. За даними Crunchbase , заснували її такі собі Ruslan Molchanov та Vladislav Kriger.
В розділі «Наша команда» на сайті veles.finance вказано керівництво компанії. Нас цікавлять вже згадані засновники Владислав Крігєр, Руслан Молчанов, а також виконавчий директор Євгенія Кузьміна.
Згідно реєстрам країни-агресора, Євгенія Кузьміна з 2023 року працює генеральним директором ТОВ «Вєлєс.Фінанс», зареєстрованому у Москві.
Звісно, ім’я Євгенія і прізвище Кузьміна досить поширені в Росії, але це не збіг. Бо серед засновників російського «Велесу» вказані Владислав Крігєр і Руслан Молчанов.
Перший прописаний у Москві, другий – у Московській області.
З 8 січня цього року «Вєлєс.Фінанс» підшукує спеціаліста на посаду Senior Rust Developer на повний робочий день в офісі у Москві.
У російського «Велеса» і його арабського «тезки», який де-юре є «власником сервісу» торгових ботів Veles, як бачите, однакові логотипи. Але не тільки.
У картці компанії на російському порталі «Хабр Карьєра» серед контактів вказана адреса електронної пошти, розміщена на домені veles.finance. Адреса належить Євгенії Кузьміні – гендиректорці російського «Велеса» і виконавчій директорці дубайської «контори».
Тож зовсім не дивно, що серед партнерів veles.finance переважно криптобіржі, які не згорнули діяльність в країні-агресорці, понад те – нарощують там присутність.
Аналіз півторамільйонного трафіку сайту veles.finance за грудень 2024-го вказує на те, що «Велес» просував свої боти передусім аудиторії з ОАЕ (де повно релокантів із «мордору»), з країни-агресорки та України (чому активно сприяє Олександр Орловський).
Тобто, veles.finance – на 100% російська компанія. Зібрані нею кошти так чи інакше ідуть в Москву, де живуть її бенефіціари, витрачаються в Росії, з них сплачуються податки до бюджету країни-агресорки. З якого фінансується геноцид українців.
Чи знає Олександр Орловський з ким насправді співпрацює, понад те, закликає співпрацювати тисячі громадян України? Він, здається, трохи тупуватий, але на повного кретина не схожий. Тож очевидно, що Орловський Олександр робить це цілком свідомо. Водночас нахабно заявляє, що буцімто витрачає мільйони із власної кишені на допомогу українській армії.
Погодьтесь, на нього мали б звернути увагу не лише фінансові регулятори, але й органи державної безпеки.
/далі буде/
Андрій Карпінський, спеціально для проектів CRiME та [гучні справи]