Віктор Ляшко: Повноцінне кардіохірургічне відділення у Вінницькій області створено вперше

Війна негативно впливає на стан здоров’я людей. Найпоширенішою проблемою залишаються серцево-судинні захворювання. У 2024 році зафіксовано майже 46 тисяч випадків інфарктів. Крім того, інфаркти та інсульти «молодшають». Тому важливо забезпечити розвиток спеціалізованих підрозділів, де створені всі необхідні умови та є фахівці для надання якісної медичної допомоги. І ми над цим працюємо, залучаючи міжнародних партнерів. Кілька років тому в межах спільного проєкту Міністерство охорони здоров’я України та World Bank Ukraine розпочалось будівництво нового корпусу Вінницький регіональний центр серцево-судинної патології.

Возможно, это изображение 1 человек, больница и текст

Для цього було передбачено фінансування в сумі близько 28,6 млн доларів США (1,2 мільярда гривень).

Возможно, это изображение 5 человек и костюм

Нині новозбудований корпус почав поступово наповнюватись пацієнтами, як з області, так і з усієї України. Сьогодні під час робочого візиту на Вінниччину відвідав Центр разом з Віктор Микита – Заступник Керівника Офісу Президента України.

Повноцінне кардіохірургічне відділення у Вінницькій області створено вперше. Це сучасна лікарня, яка втілює кращі світові практики та має всі умови для надання лікарями висококваліфікованої медичної допомоги.

Возможно, это изображение 4 человека

Як обіцяли, так і робимо — створюємо комфортні лікарні, як для медиків, так і для пацієнтів. Загалом отримати безоплатну медичну допомогу при інфаркті можна у 80 медзакладах по всій країні, які законтрактовані з НСЗУ. Важливо, аби пацієнти потрапляли саме туди. Для цього Уряд дозволив міністерству посилити контроль за маршрутами транспортування пацієнтів екстреною медичною допомогою. Тепер ці маршрути затверджує МОЗ. Нині у 89% випадках пацієнти з інфарктом потрапляють у законтрактовані медзаклади, це вже на 16% більше, ніж у 2021 році, але це ще не 100%

Возможно, это изображение 2 человека и больница

Новий корпус Вінницького кардіоцентру має 7 поверхів, 144 ліжко-місця, включно з реанімацією. Тут є все необхідне сучасне обладнання: ангіографи, комп’ютерний томограф, апарат штучного кровообігу, лабораторія для досліджень ритму серця. Запроваджуються нові технології лікування: внутрішньосудинна ультразвукова візуалізація (IVUS), ротабляція, операції на відкритому серці (кілька днів тому була виконана перша така операція).

Возможно, это изображение 1 человек и больница

Завдяки новим можливостям кардіоцентру тисячі пацієнтів отримуватимуть якісну медичну допомогу, а лікарі зможуть працювати за найвищими світовими стандартами.

Це лише один із кроків до забезпечення доступу до якісної медицини для всіх українців.

Возможно, это изображение больница

Цьогоріч відбулося і найбільше розширення програми «Доступні ліки», яка дозволяє пацієнтам отримувати ліки безоплатно або з частковою доплатою. Загальна сума виділених коштів на програму реімбурсації у 2025 році становить понад 6 мільярдів грн, з яких 2,4 мільярда грн — на напрям серцево-судинні та цереброваскулярні захворювання. Вперше до програми увійшли 23 торгові назви комбінованих лікарських засобів для лікування серцево-судинних захворювань. Такі препарати дозволяють ефективніше контролювати артеріальний тиск, стабілізувати серцевий ритм і значно зменшувати ризик інфарктів та інсультів. Комбінований підхід до лікування також сприяє зменшенню побічних ефектів і спрощує приймання медикаментів.

Віктор Ляшко, Міністр охорони здоров’я України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *