Чим закушувати горілку не можна: багато хто саме цим і заїдає

Розповідаємо, як пити горілку правильно — які закуски допомагають уникнути похмілля, а які, навпаки, можуть спричинити проблеми зі здоров’ям.

Горілку потрібно вміти пити, точніше, закушувати. Багато хто ігнорує цей момент застілля і дуже даремно: неправильна закуска не тільки не рятує від швидкого сп’яніння і похмілля, а й, навпаки, може йому сприяти. Чим не варто закушувати 40-градусну і що найкраще поєднується з горілкою – розповідаємо нижче.

Чим краще закушувати горілку

Перше питання на порядку денному: горілку краще запивати чи закушувати? На думку лікарів, правильно буде і закушувати, і запивати. Коли ми закушуємо, то алкоголь розподіляється в їжі, тобто, не одразу потрапляє в шлунок, і організм не отримує удару. Вода, яку ми п’ємо, розбавляє алкоголь уже в шлунку – тобто, сенс приблизно той самий.

При цьому, кажуть фахівці, якщо запивати горілку, а не закушувати, то сп’яніння настає швидше. Але ось зробити перерву на склянку води посеред застілля дуже навіть потрібно, оскільки спирт сильно зневоднює організм. Тут ідеться якраз про склянку чистої води, а не про солодкі напої або соки – вони лише створять додаткове навантаження на печінку і слизову шлунково-кишкового тракту. Тому, незважаючи на популярність коктейлів горілка + сік, на запитання, з яким соком пити горілку, лікарі відповідають однозначно: із соком пити не потрібно, вже краще – закусити.

Як правильно закушувати горілку

Правило перше: горілку потрібно закушувати обов’язково – спиртне на голодний шлунок не тільки спричиняє швидке сп’яніння і важке похмілля, а й проблеми з травленням.

Правило друге: закушувати горілку потрібно правильною їжею, яка не дасть одразу сп’яніти і заробити сильне похмілля. Краще з’їсти її трохи, ніж заштовхати в себе кілограми якоїсь їжі, яку буде важко перетравити.

Чим закушувати горілку, щоб не було похмілля:

  • нежирні м’ясо, птиця, риба – білки й жири в складі продукту перешкоджають впливу алкоголю на організм і знижують всмоктуваність алкоголю, але (!) жирним продукт не повинен бути, оскільки жири дають навантаження на підшлункову, печінку й жовчний міхур, а в поєднанні з алкоголем це навантаження подвоюється;
  • квашена капуста та інші ферментовані овочі, наприклад, квашені огірки, буряк, цибуля – пробіотики допомагають травленню і можуть позбавити від ранкового похмілля;
  • бутерброди з червоною ікрою – ікра містить велику кількість жирів і білків, що знижує всмоктуваність алкоголю в кров, але хліб для такого бутерброда краще брати цільнозерновий, а не білий.

Часто на стіл як закуску ставлять холодець — це теж високобілковий продукт, який вважається корисною закускою, а харчові волокна в м’ясній начинці в поєднанні з желатином цілюще впливають на стан шкіри. Але з холодцем слід бути обережним людям із підвищеним рівнем холестерину — у страві все-таки підвищений вміст жирів, що може посилити проблему.

УНІАН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *